У Шотландії виявили древній камінь із загадковими символами

У Шотландії виявили древній камінь із загадковими символами

Камінь із загадковими символами / фото: Science Times

На території Шотландії археологами виявили древній камінь, за попередніми оцінками піктський. На ньому присутні загадкові символи, вирізані у формі півмісяця, подвійних кілець та гребеня.

Про це повідомляє Smithsonian Magazine.

Довжина виявленого каменю досягає майже 2 метри. Його знайшли на території невеликого села Аберлемно, що в окрузі Ангус. Раніше це місце вже було відоме тим, що в ньому знаходили кам’яні мегаліти, прикрашені візерунками піктів. Це стародавній народ, який колись жив у Шотландії.

Професор Гордон Нобл, який працює в Університеті Абердіна, брав участь у розкопках і також упевнений у тому, що камінь має пряме відношення до епохи піктів. Відповідно, вік знахідки становить щонайменше 1500 років. Візерунки на камені дуже добре помітні. На ньому є півмісяць, подвійні кола, з’єднання один з одним, довгі лінії та гребінь із трьома великими відростками.

Фахівці, які займаються вивченням піктів, були дуже раді такій знахідці, адже все, що стосується цього народу в Шотландії, зустрічається неймовірно рідко. На сьогодні подібних артефактів було знайдено не більше двохсот. Варто зазначити, що цей камінь виявили випадково під час розвідки на одному з фермерських полів.

Джеймс О’Дрісколл підкреслив, що це стало найголовнішою знахідкою в його житті. Також він додав, що фермери іноді знаходять подібні артефакти, але доти, доки вони потраплять до рук вчених, місце, де їх знайшли, як правило, вже зруйновано.

Раніше ми писали, що знайдено рідкісну монету із зображенням Карла Великого. На аукціоні представники кількох музеїв Німеччини купили дуже рідкісну монету зі срібла, вік якої сягає 1200 років. Вони займаються дослідженнями історії культури.

А також, що в Індії знайшли загадкові гігантські кам’яні глеки. Кам’яні глеки величезного розміру знайшли фахівці в північно-східній частині Індії в штаті Ассам. Розташовувалися вони у чотирьох різних місцях, відрізнялися між собою формою та розміром. Частина мала циліндричну форму, інші при цьому знаходилися повністю або частково в землі. Експерти припустили, що подібні чаші могли застосовуватися стародавніми людьми для того, щоб ховати мертвих.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.