У Середній Азії знайшли видряпане на камені послання

У Середній Азії знайшли видряпане на камені послання

Напис складається з 23 букв / фото: akipress.com

Пастух з Таджикистану абсолютно випадково виявив унікальне послання на камені. Брилу з написом на давньогрецькій знайшли після сходження снігової лавини в північній частині ущелини, розташованої біля притоки р. Алмосі.

Про це повідомляє AKI Press.

Пастуха звати Сангін Хайталі. Чоловік каже, що він бачив на багато більше написів в ущелині, а ось вчені змогли ідентифікувати всього 1 табличку з цитатою. Снігова лавина спустила з гори багато каменів в Ходжа Мафрадж. Пастухи там випасають худобу, але рідко надають значення камінню. Вони більше зосереджені на тому, щоб стадо було в безпеці.

Хайталі каже, що побачив написи зовсім випадково. Вони були видряпані на каменях. На перший погляд, і не зрозумієш, що це якісь цитати. Камінь з дивним посланням лежав прямо біля підніжжя скелі. Про чудову знахідку пастух розповів місцевому управлінню. Група експертів вирушила на місце, і ідентифікувала всього 1 артефакт. На камені була надряпана фраза давньогрецькою мовою, і перекладається вона як “це Цар царів, Віма Такту”.

Віма Такту — це другий правитель Кушанського царства. Історики називають його “безіменним царем”. Річ у тому, що в роки його правління випускалися бронзові монети із зображенням правителя, але без згадки його імені. Натомість на грошах був напис: “Цар царів, Великий спаситель”. Встановити ім’я його вдалося тільки в 1993 році, коли відкрили Рабатакський напис.

Імперія царя була досить великою і займала землі Північно-Західної Індії, Бактарії й доходила до китайського кордону в 80-90-их роках нашої ери. Царство Віми Такту називалося Кушанським. В епоху античності це було одне з найсильніших держав на території Середньої Азії.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.