У секторі Гази знайшли 2000-річний саркофаг із свинцю

У секторі Гази знайшли 2000-річний саркофаг із свинцю

Саркофаг із свинцю / фото: СNN

На північному узбережжі Гази знайшли саркофаг із свинцю. Пізніше археологи дізналися, що він є лише частиною величезного некрополя часів Римської імперії. Знахідка розташована у секторі Гази.

Про це повідомляє IFLScience.

Розкопками керує французька гуманітарна організація в рамках програми INTIQAL. Відомо, що одним з головних інвесторів програми є Британська Рада.

Виявили некрополь випадково. У 2022 році тут вела будівельні роботи одна компанія. Тоді вона виконувала проєкт з будівництва житлового будинку. При копанні грунту випадково помітили різні артефакти. Між іншим, Газа усипана такими артефактами. Кажуть, що там буквально на кожному кроці є якісь реліквії. Вести тут розкопки — суцільне задоволення.

Некрополь займає приблизно 3500 метрів квадратних. На його території вже знайдено 90 поховань. Частина з них індивідуальні, а частина – колективні. Поки розкопки йдуть, вчені кажуть, що серед усіх трун їх увагу привернув 1 саркофаг. Він виконаний зі свинцю і швидше за все належав видатній людині свого часу.

Директор департаменту розкопок музеїв палестинського Міністерства туризму і старожитностей Джехад Ясін розповів, що в римські часи подібні труни вважалися вишуканими. Коштували вони дорого, тому купити їх могли тільки дуже багаті люди.

Саркофаг ще не відкривали. Для початку його помістять в спеціальний дерев’яний контейнер, щоб не пошкодити при транспортуванні, а потім відправлять в музей для вивчення експертами. Відомо, що свинцева труна пролежала в землі 2000 років. Вона непогано збереглася, адже глиниста земля її, наче законсервувала.

Вчені кажуть, що, коли саркофаг розкриють, на вивчення останків потрібно буде витратити мінімум 2 місяці. Такі роботи ведуть дуже обережно. Важливо не пропустити жодну деталь!

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.