У Росії родичі «денацифікованого» солдата судяться між собою через виплату «похоронних»

У Росії родичі «денацифікованого» солдата судяться між собою через виплату «похоронних»

Похорон загиблого солдата у РФ / фото: джерело sloboda.org

Цю приголомшливу історію розповіли у сюжеті на одному з російських телеканалів. У нормальних людей вона викликає подив і обурення, але ведучі передачі наголосили не на ситуації, а на тому, що держава сумлінно виплачує родичам величезні компенсації за солдатів, які загинули на війні з Україною. Йдеться про 12 млн рублів, що для більшості жителів Росії просто неймовірні гроші. Але про все по порядку.

В одному з невеликих містечок жив собі хлопець на ім’я Сергій Семенов. Ростила його мати з бабусею, бо біологічний тато-алкоголік покинув сім’ю ще 20 років тому заради товаришів по чарці. І всі ці роки він жодного разу не згадав про синочка, не платив аліментів (було ні з чого, бо офіційно не працював), мати працювала на двох роботах, щоб виростити дитину. Хлопець виріс, відслужив, а потім йому зробили вигідну пропозицію – підписати контракт на 3 місяці та пообіцяли непоганий для нього заробіток. Він і погодився.

І раптом 24 лютого розпочалася війна, Сергія відправили «звільняти» Україну. Як він воював – невідомо, але його вбили. Товариші по службі не кинули тіло, як надійшли з десятками тисяч інших «своїх не кидаємо», а відправили додому рідним. Про загибель Сергія написала місцева преса, тому владі довелося виплатити компенсацію, яку активно обіцяв телевізор. Мати з бабусею поховали сина та онука, а потім вирушили забирати заслужені ним 12 млн. Але на них чекав великий сюрприз!

Батько Сергія, дізнавшись про його смерть з газети, взяв паспорт, в якому написано, що той його рідний син, і забрав усі гроші. На зауваження, що половина належить матері, він пообіцяв віддати. На тому й пішов із грошима, на похороні не був присутній і жодної копійки нікому не передав. І не збирається.

Роздав свої борги і почав пропивати залишки. Мати та бабуся не знають, як їм бути, місцева влада сказала, що все зроблено за законом. Бабуся поскаржилася журналістам:

Зі смертю Сергія наше життя закінчилося. А в нього (батька), виходить, лише починається. Зібрав усіх алкашів району та пригощає, б’є себе в груди, якого героя виростив

Грошей у матері на адвоката немає, тому сусіди розпочали збір, щоб спробувати домогтися справедливості. Ця історія перегукується з постів із соцмереж, де мати скаржиться на сина, якому виплатили 227 тисяч рублів за легке поранення — він пропив їх за два тижні, не виділивши матері ні копійки на ремонт будинку, що розвалюється.

А вже сюжет із телевізора, як батьки купили нову Ладу-Гранту за компенсацію і зараз на ній їздять на цвинтар, вже став інтернетним мемом «Спасибо сыну за машину» за аналогією зі «Спасибо деду за победу». Загалом, російський світ у всій його красі.

P.S. До речі, на цей час у РФ виплачено близько 7500 компенсацій (89 млрд руб. станом на 10 липня). А кількість загиблих наближається до 40 тисяч. Родичі більшості не отримають нічого – зникли безвісти, за що платити? І взагалі, речник Міноборони РФ Конашенков по телевізору щодня повторює дуже правильну мантру: у російських військах «втрат немає». Хороша економія бюджету.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.