У Росії почали відновлювати радянські бомбосховища

У Росії почали відновлювати радянські бомбосховища

Бомбосховище / фото: росЗМІ

У Росії перевіряють збудовані за часів СРСР бомбосховища та прості укриття і намагаються привести до нормального стану занедбані протягом трьох десятиліть підвали.

Про це повідомляє Bloomberg.

Російські держслужбовці уникають розголосу та інспектують приміщення не публічно. При цьому працюють не лише у прикордонних з Україною зонах, а й по всій країні. Ці кроки Кремля, на думку видання, є спробою забезпечити готовність інфраструктури цивільного захисту на випадок ескалації конфлікту з Україною. 

Працівники комунальних та інших спецслужб на умовах анонімності повідомляють про початок кампанії з облаштування та наведення порядку на захисних спорудах, придатних як бомбосховища та укриття. 

Російські інсайдери повідомляють, що бомбосховища, обладнані в житлових будинках, відрізняються від радянських, які будували для укриття населення на випадок ядерної війни та тривалого перебування в них. Нові бомбосховища від влучення ядерної бомби не врятують, але перечекати обстріл протягом 2–3 годин у них можна, зазначають фахівці. 

У Росії підготовка укриттів на випадок обстрілів розпочалася ще навесні. Секретар Ради безпеки Микола Патрушев 27 квітня під час наради з питань безпеки у Південному федеральному окрузі доручив регіонам півдня повсюдно «привести захисні споруди цивільної оборони до належного стану». Після цього перевірка бомбосховищ розпочалася у всіх прикордонних регіонах, зокрема, у Білгородській, Курській, Ростовській областях, Криму та Краснодарському краї. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.