У РНБО відповіли, чому українців не попередили про повномасштабну війну

Олексій Данілов / фото: фото: Радіо Свобода
Станом на початок 2022 року існувала велика кількість ймовірних дат початку війни, про які Україну інформували західні партнери. Однак, передбачити, за яким сценарієм розгортатимуться події було неможливо.
Про це заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов під час марафону Радио Свобода,
Секретар РНБО підкреслив, що Україна отримала безліч дат-попереджень від західних партнерів щодо можливого нападу російських окупантів. Володіючи такою інформацією влада України розглядала декілька сценаріїв щодо початку війни. Втім, точно передбачити, як саме війна розпочнеться і на яких напрямках було неможливо.
“Якщо ви вважаєте, що ви можете спрогнозувати, як будуть відбуватися події, як буде розгортатися війна, куди саме буде йти ворог і в який спосіб він буде це робити, чи буде він використовувати бойову авіацію, чи буде він використовувати якісь інші речі, то це велика помилка”, – сказав Данілов.
За словами Данілова, дат можливого початку війни було дійсно багато: спочатку говорили про листопад 2021 року, далі був грудень, потім казали про 15 січня. Втім, прямого попередження про плани Росії розпочати повномасштабне попередження з дня на день не було. Однак в 20-х числах лютого ситуація дедалі більше нагніталась і Україна запровадила ввечері 23 лютого надзвичайний стан.
“Я можу нагадати, що ми 23 лютого ввели по всій країні надзвичайний стан. Це було у Верховній Раді. Я там майже пів дня провів, доводив до наших депутатів, що це треба голосувати. Війна ж у нас триває, я хочу нагадати, не з 24 лютого. У нас [війна – ред.] триває з лютого 2014 року”, – нагадав Данілов і додав, що тоді “на превеликий жаль, ніякої відсічі з боку України росіяни не отримали, а тому знахабніли і пішли далі”.
У ГУР назвали одну зі стратегічних цілей контрнаступу ЗСУ
Генерал розповів, чому не було ракетного удару по Україні 24 лютого
Зеленський розповів, чи будуть ЗСУ входити на територію Придністров’я