У Польщі знайдено велику колекцію середньовічних монет

У Польщі знайдено велику колекцію середньовічних монет

Середньовічні монети / фото: Notes from Poland

У Польщі неподалік міста Валбжих собака вирив величезну колекцію брактеатів. Це тонкі однобічні середньовічні монети, які зустрічаються дуже рідко. За останнє століття це перша настільки велика знахідка таких монет. Вони були виявлені у глиняному горщику, який за час зберігання встиг досить сильно пошкодитись.

Про це повідомляє  Notes from Poland.

Археологи припускають, що монети було виготовлено у першій половині 13 століття. Швидше за все, викарбували їх у Саксонії, Бранденбурзі чи Сілезії. Дослідники відзначили, що знайти одночасно стільки монет – це великий успіх і трапляється таке вкрай рідко. Варто зазначити, що у Середньовіччі нові монети могли випускатися до трьох разів на рік. При цьому старі гроші здебільшого переплавлялися, а потім перекарбувались на нові.

Монети, які вдалося знайти на території Польщі, збереглися в ідеальному стані. Більшість із них має максимально чіткі відбитки і лише на деяких можна побачити незначні ушкодження. Раніше у Польщі також знаходили досить великі колекції брактеатів у Кракові та Варшаві, але нова знахідка побила всі можливі рекорди. На сьогоднішній день фахівці не називають точного розташування знахідки, щоб чорні археологи не почали досліджувати територію та красти історичну спадщину.

Середньовічні монети прикрашені фантастичними орнаментами, зображеннями різних тварин, елементами архітектури. Вони вважаються чудовим матеріалом для того, щоб більше дізнатися про Середньовіччя.

Вчені зазначили, що монети із тонкої пластини почали робити через те, що люди не мали доступу до великої кількості срібної, а потім золотої руди. Крім того, монетний двір мав мінімальні запаси. Після того, як було відкрито срібне родовище поблизу Праги, з’явився празький гріш – це перше євро середньовічної Європи.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.