У Польщі фермер випадково знайшов 1000 монет 17 століття

У Польщі фермер випадково знайшов 1000 монет 17 століття

Монети 17 століття / фото: Lublin Provincial Conservator of Monuments

Стало відомо, що в Польщі знайшли скарб 17 століття. Він був захований у глиняному глечику. Археологи кажуть, що знахідка по-своєму унікальна і є великою рідкістю.

Про це повідомляє Heritage Daily.

Скарб виявлено біля села Занювка, що в Люблінському воєводстві. Щасливчика, який виявив його, звуть Міхал Лотіс. І в це складно повірити, але Міхас не археолог та не шукач скарбів. Він звичайний фермер, який шукав в полі втрачене сільгоспобладнання, після обробки грунту. Невідомо, знайшов поляк своє обладнання чи ні, але зі скарбом він тут же звернувся до воєводського управління охорони пам’яток в Любліні.

Між іншим, в Польщі простим людям заборонено шукати скарби. У липні 2003 року уряд прийняв закон, згідно з яким пошуки артефактів з металошукачами дозволені тільки при наявності ліцензії. Навіть якщо пощастить знайти скарб, згідно з чинними законами, він належить державі.

Археологи ретельно дослідили глечик з монетами. В цілому в глиняному посуді виявилося близько 1000 монет. Це були крони та литовські шеляги 17 століття. Загальна вага монет – 3 кг. Через тривале перебування в глечику кілька верхніх шарів спресувалися. Є пошкоджені та окиснені артефакти. 

Очевидно, що хтось навмисне сховав гроші в полі, але, хто саме це зробив? Коли? Навіщо? – цього ми не дізнаємося ніколи.

Відомо, що в 17 столітті на території сучасної Польщі була Річ Посполита. У той час проходила шведська війна і шведи просто розоряли країну. Потім почалася Велика Північна війна. Не виключено, що хтось хотів у такий спосіб заховати свої заощадження, щоб їх не відняли. Швидше за все власника грошей було вбито, а про гроші ніхто більше не знав.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.