У Польщі дозволили викопати каністру з “нацистським золотом”

У Польщі дозволили викопати каністру з “нацистським золотом”

Палац у селі Мінківські / фото: skyne

Шукачі скарбів, які працюють у фонді «Сілезький міст» деякий час тому отримали дозвіл на підйом таємничої каністри на поверхню. У ній можуть зберігатись ті скарби, які нацисти сховали ще під час Другої світової війни.

Про це повідомляє Daily Mail.

Мисливці за скарбами минулого року здобули щоденник, що належить офіцеру СС. У документі йшлося про 11 різних місць, що знаходяться на території сучасної Польщі. Саме там нацисти після отримання наказу від Гітлера сховали 260 вантажівок, наповнених награбованими скарбами.

Одним таким місцем є палац, розташований у селі Мінківські. Його нацисти використовували як бордель. У щоденнику розповідається про якесь місце, що знаходиться в оранжереї. Там німці надійно сховали 48 скринь, заповнених коштовностями.

Автор залишених записів зазначив, що скрині спочатку були ретельно засипані землею, а зверху висаджено різноманітні рослини. Також у щоденнику було дано доручення коханці офіцера стежити за місцем зберігання скарбу, чим вона займалася аж до своєї смерті.

Наприкінці весни минулого року на території палацу шукачами скарбів було виявлено каністру величезного розміру. У довжину вона досягала півтора метри, а її діаметр становив 50 сантиметрів. Вона знаходиться під землею на глибині близько трьох метрів. Виявили таємничу каністру шляхом використання георадарного пошуку. Мисливці за скарбами вважають, що у цій каністрі може бути «золото Бреслау», яке було вкрадено наприкінці війни з поліцейського управління.

Шукачі скарбів змогли нарешті отримати необхідний дозвіл на те, щоб підняти каністру і зайнятися її дослідникам. Роботи щодо підйому ємності заплановані на 1 вересня.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.