У Північній Дакоті знайшли ногу динозавра зі шкірою

У Північній Дакоті знайшли ногу динозавра зі шкірою

Нога динозавра зі шкірою / фото: JARA News

У штаті Північна Дакота знайшли останки динозавра. Археологи впевнені, що причиною його смерті став саме той астероїд, який спровокував загибель усіх давніх рептилій на Землі.

Про це повідомляє The Guardian.

На сьогоднішній день вчені впевнені, що 66 мільйонів років тому на Землю впав величезний астероїд, діаметр якого досягав 12 кілометрів. Він убив багато живих істот на планеті. Впав космічний камінь на тій території, де сьогодні знаходиться Мексиканська затока, поряд із островом Юкатан. Варто зазначити, що останки знаходяться на відстані майже 3 тисячі кілометрів від місця, де впав астероїд. Його удар був настільки потужним, що наслідки видні по всій Землі.

Нога динозавра збереглася неймовірно добре. На ній навіть лишилася шкіра. Фахівці відзначають, що тварина померла прямо того дня, що впало космічне тіло, адже у відкладеннях було знайдено уламки, що з’явилися внаслідок падіння астероїда.

Пол Барретт зазначив, що раніше вчені не мали жодної інформації щодо того, як саме виглядає шкіра тісцелозавра. Після цієї знахідки стало зрозуміло, що ці стародавні істоти були вкриті лускою так само, як і ті ящірки, що живуть сьогодні. Вони не мали пір’я. Варто відзначити, що цьому тесцелозавру ударною хвилею відірвало ногу, адже не вдалося знайти жодних слідів хвороби або нападу хижака.

Крім того, вдалося виявити скам’янілості риб, у яких у зябрах застрягли частинки гірської породи. Риби вдихнули ці частинки після того, як ті потрапили у величезну кількість у воду після удару космічного каменю. У деревині також знайшли безліч частинок, аналіз яких продемонстрував їх позаземне походження. Це стало ще одним доказом того, що всі ці скам’янілості можна віднести до періоду знищення астероїдом тварин.

До інших знахідок фахівці відносять скам’янілості черепахи, безліч ссавців, і навіть ембріон птерозавра, навіки застиглий всередині яйця. Цікавим моментом є те, що вчені змогли провести хімічний аналіз шкаралупи і, мабуть, вона була м’якою. Відповідно, самка птерозавра могла ховати яйце у ​​землі, як і сучасні черепахи.

Раніше ми писали, що в Індії знайшли загадкові гігантські кам’яні глеки. Кам’яні глеки величезного розміру знайшли фахівці в північно-східній частині Індії в штаті Ассам. Розташовувалися вони у чотирьох різних місцях, відрізнялися між собою формою та розміром. Частина мала циліндричну форму, інші при цьому знаходилися повністю або частково в землі. Експерти припустили, що подібні чаші могли застосовуватися стародавніми людьми для того, щоб ховати мертвих.

А також, що у Британії знайшли затонувший більше 200 років тому корабель. Під час своїх недавніх розкопок неподалік узбережжя Портсмута вчені знайшли затонулий корабель HMS Invincible, за іронією долі вкрадений у французів. Але що здивувало експертів найбільше, так це дивовижна схоронність судна.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.