У Перу знайшли унікальні гробниці з розмальованими тілами

Кургани на пагорбі Серро-Колорадо / фото: Arkeonews
Проведені археологами розкопки на території монументального храму в Перу виявили унікальні поховання, вік яких датується між 72 і 989 роками нашої ери. Цікаво, що знайдені там людські останки були загорнуті в високоякісну тканину і були розмальовані.
Про це повідомляє видання Arkeonews.
Чотири таємничі кургани, розташовані на пагорбі Серро-Колорадо недалеко від міста Барранка в Перу, були ідентифіковані як місця, що мають потенційне археологічне значення. Пізніше з’ясувалося, що кургани містять людські останки та залишки храмової споруди.
Масштабні розкопки були проведені археологами з Ягеллонського університету та Університету Святого Марка в рамках проекту “Los valles de Barranca”, що в перекладі з іспанської означає “Долини Барранки”.
Археологи виявили зруйновані поховання у вигляді похоронних згортків, які знаходились у руїнах храмового комплексу із висушеної цегли. Згідно з аналізом, поховання належать до часів імперії Уарі. Пізніше також дослідники натрапили на поховання у вигляді “поховальних зв’язок”, розміщених всередині храмового комплексу. Зазначається, що такий спосіб поховання характерний для культури Паракас перуанських Анд.
За традицією того часу тіло померлого зв’язували у позі ембріона, а потім обгортали смугами тканини, всередину яких клали різні речі, які мають ритуальне значення, на кшталт клаптиків тканини, ляльок вишитих релігійними мотивами та невеликих золотих значків.
В одному з таких поховань знайшли останки хлопчика, череп якого деформований. Як і спосіб поховання, така процедура є властивістю культури Паракас: при народженні дитини на її голову накладали спеціальні бандажі та шини, які надавали черепу витягнуту форму.
Тіло дитини було загорнуто у якісну тканину, прикрашену унікальними зооморфними зображеннями, що вказує на його високий статус. За словами біоархеолога Лукаша Майчжака, такі тканини поки не знаходили у всіх Андах. Знайдена у гробниці пофарбована тканина датована 772–989 pp. н.е.
Повідомляють, що археологічні дослідження розпочалися у 2022 році, а про їхні результати оголосили в лютому 2023 року.
Апарат NASA показав, як виглядає світанок на Марсі
Вчені назвали продукти, які знижують цукор у крові
Вчені розбудили вірус, який «спав» у вічній мерзлоті 48 тисяч років