У Перу знайшли хірургічні інструменти віком понад 1000 років

У Перу знайшли хірургічні інструменти віком понад 1000 років

Хірургія у давнину / Фото: Ancient Origins

Стародавні жителі Перу прославилися тим, що користувалися передовими хірургічними методами. Вони навіть могли виконувати операції на черепі. Найчастіше вони всі закінчувалися успішно. Гробниця знаходилася у спеціальному церемоніальному храмі у Ламбаєку, Перу. У ній було поховано хірурга Середнього сиканського періоду, який жив приблизно в 900-1050 роках до нашої ери.

Про це повідомляє Ancient Origins.

Померлого лікаря залишили у сидячому положенні та схрестили йому ноги. Усередині його поховання було виявлено величезну кількість артефактів, серед яких була золота маска, прикрашена пір’ям, нагрудник з бронзи, мідні чаші, покриті золотом. Це все свідчить про те, що чоловік мав дуже високий статус. Також вдалося знайти старовинні хірургічні інструменти.

Найбільше увагу фахівців привернув набір з голок, шил та ножів. Частина мала тупий край з одного боку, а друга кромка була ріжучою. Вони мали різний розмір. Деякі інструменти навіть додатково були обладнані дерев’яними ручками. Загалом у похованні виявили майже півсотні ножів. Більшість була виготовлена ​​з бронзового сплаву і містила багато миш’яку.

Крім того, археологи знайшли церемоніальний ніж, який мав форму Місяця. Поруч із ним знаходилася планшетка з металу, на якій також був символ, що має відношення до хірургічного інструменту. У безпосередній близькості розташувалися лобові кістки дорослої та дитини. Відмітки на них демонструють те, що їх спеціально вирізали за допомогою техніки трепанації.

Директор Національного музею Сікана Карлос Елера зазначив, що ці інструменти повністю відповідають тим, що було прийнято використовувати для давніх хірургічних втручань. Крім того, можна стверджувати, що лікар був справжнім професіоналом та вміло виконував трепанації черепів.

Раніше ми писали, що у Північній Дакоті знайшли ногу динозавра зі шкірою. У штаті Північна Дакота знайшли останки динозавра. Археологи впевнені, що причиною його смерті став саме той астероїд, який спровокував загибель усіх давніх рептилій на Землі.

А також, що в Індії знайшли загадкові гігантські кам’яні глеки. Кам’яні глеки величезного розміру знайшли фахівці в північно-східній частині Індії в штаті Ассам. Розташовувалися вони у чотирьох різних місцях, відрізнялися між собою формою та розміром. Частина мала циліндричну форму, інші при цьому знаходилися повністю або частково в землі. Експерти припустили, що подібні чаші могли застосовуватися стародавніми людьми для того, щоб ховати мертвих.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.