У Новій Зеландії на берег викинуло величезного кальмара

У Новій Зеландії на берег викинуло величезного кальмара

Гігантський кальмар / фото: Instagram

У Новій Зеландії на пляжі Золотої затоки виявили гігантського кальмара, довжина якого склала практично 4 м. Фото унікального молюска було опубліковано туристичним гідом Антоном Дональдсоном.

Гід розповів, що туристи були вкрай здивовані тим, що вони побачили.

«Багато хто бачить щось подібне лише раз у своєму житті або навіть ніколи. Такі великі молюски зустрічаються далеко не на всіх пляжах. Однією із причин є ще й те, що органічний матеріал не може зберігатися довгий час на узбережжі», – каже Дональдсон.

Розміри морської істоти були справді величезними – майже 4 метри завдовжки. Звернути увагу варто на те, що у кальмара відсутності частини щупалець. Швидше за все їх відгризли якісь інші жителі океану. Це могла бути невелика акула або риби.

Гігантський кальмар вважається другим за рахунком найбільшим молюском на нашій планеті. Найбільші розміри має лише антарктичний гігантський кальмар. Деякі особи можуть рости аж до 13 метрів.

Незважаючи на те, що живуть кальмари скрізь на нашій планеті, зустріти їх у природному середовищі вдається дуже рідко. Молюски проживають в океанах на великій глибині, яка в деяких випадках може досягати позначки 1000 метрів. Іноді ж глибина проживання може бути дещо меншою, 300 і більше метрів. Цікавим фактом є те, що до 2005 року не вдавалося сфотографувати гігантського кальмара. У 2006 році з’явилося перше відео, яке зняли в безпосередній близькості від японських островів Огасавара.

Експерти з National Geographic розповіли, що гігантські кальмари мають неймовірно великі очі. Їхній діаметр може досягати 25 сантиметрів – розмір середньої тарілки. Деякі вчені припускають, що з часом очі могли еволюціонувати, щоб кальмари бачили відблиски біолюмінесцентного світла від видобутку на великій глибині. Звернути увагу варто на те, що кальмари є основним раціоном кашалотів. У деяких випадках їх знаходили навіть у шлунках косаток, грінд та акул.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.