У норвезьких льодовиках знайшли стрілу віком 1500 років

У норвезьких льодовиках знайшли стрілу віком 1500 років

Стародавня стріла / фото: Heritage Daily

У гірському масиві Йотунхеймен присутня ділянка льоду, що почала активно танути. Вчені одразу звернули на неї увагу та прийнялись її досліджувати. Вони розташували власний табір на висоті близько 1750 метрів над рівнем моря. Практично відразу ж після прибуття в гори, археологам вдалося знайти стародавню стрілу із залізним наконечником, яка збереглася у відмінному стані.

Про це повідомляє Heritage Daily.

Приблизний вік артефакту досягає 1500 років. Стріла була виготовлена за часів норвезького залізного віку. Знайшли її між величезними каменями, які розташувалися на самому краю крижаної ділянки. Імовірно, втратили її трохи вище, але поступово талі води змивали виріб. Коли ж лід почав танути активніше, стріла стала помітною на поверхні.

Здогадка вчених підтверджується тим, що на стрілі немає оперення. Іншими словами, виріб не має аеродинамічної стабілізації з кори або пір’я, яка, як правило, виготовляється у вигляді плавника. Також вченим вдалося відшукати сліди смоли та сухожилля, але вони не змогли зберегтися в досить хорошому стані.

Стріла була виготовлена вужчою до кінця. Одночасно з цим нок дещо потовщений для того, щоб можна було легко зачіпатися за тятиву. Майстри використовували смолу для того, щоб до черешка приклеїти оперення. До наших днів збереглися сліди нитки, яку використовували для закріплення оперення.

Звернути увагу варто на те, що на самому початку цього року в Йотунхеймі, в горах, вже знаходили стародавню стрілу. Її вік досягав 1700 років. Її знайшли разом із залізним наконечником. При цьому добре збереглася обмотка з сухожиль, а також аеродинамічне оперення. До числа інших унікальних знахідок в цій місцевості можна віднести стародавні лижі з доісторичного періоду та черевики бронзового періоду. Археологи виявили навіть поселення вікінгів, де були присутні безліч предметів побуту, сани й останки мертвих тварин.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.