У Норвегії знайшли останки ведмедя віком 12 тисяч років

У Норвегії знайшли останки ведмедя віком 12 тисяч років

Ханне Томсен та Рольф Лі під час розкопок у 1982 році / фото: Terje Tveit

Історія ця почалася ще в 1976 році. Тоді сімейна пара Рейдун вирішила розширити пральню в підвалі свого будинку. Вони почали розкопувати підлогу і натрапили на якісь останки. Недовго думаючи, подружжя склало їх в коробку і відставило в бік. Свої будівельні роботи вони вели кілька років і також складали останки в ящик. А потім він абсолютно випадково потрапив до рук однієї вченої, яка з’ясувала, що кістки належать ведмедю. Він тут жив 12 тис.років тому.

Про це повідомляє Sciencenorway.

Дослідник, яка вивчала кістки, працює в Музеї археології в Ставангері. Її звуть Крістін Армстронг Ома. Вона провела зоологічний аналіз, який показав, що кістки належать ведмедю часів льодовикового періоду. Після цього у неї з’явилася ідея – провести розкопки в будинку. Через 6 років досліднику вдалося отримати дозвіл на роботи у сім’ї.

Копнувши трохи глибше, дослідники знайшли і інші частини скелета тварини. Точно відомо, що це був білий ведмідь. Такі тут останній раз мешкали 12 тисяч років тому. Нічого подібного раніше вчені не знаходили. Тварина померла у віці 28 років. Важила вона приблизно 600 кг.

Взагалі, велика рідкість, коли хижа тварина доживає до такого віку. Швидше за все це був великий представник свого виду й один з найбільших хижаків, які раніше проживали. Тому загрози для білого ведмедя фактично не було ні серед тварин, ні серед людей.

Цікаво, що збереглися не тільки кістки звіра, а й останки його шлунка. Більш того в шлунку знайшли залишки тюленя. Швидше за все за цими тюленями полювали перші люди, які проживали на території сучасної Норвегії в період кам’яного віку.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.