У Норвегії знайшли стрілу з пір’ям віком 1500 років

У Норвегії знайшли стрілу з пір’ям віком 1500 років

Стріла з пір’ям віком 1500 років / фото: IFLS

За рахунок того, що в Норвегії почали танути крижані щити, археологи змогли виявити величезну кількість стародавніх стріл. Вони збереглися в дуже непоганому стані і можуть надати багато цікавої інформації.

Про це повідомляє IFLS.

Дуже багато стріл було виявлено навколо гір Ютунхеймен, оточених крижаними ділянками. Ці гори розташувалися в південній частині Норвегії. Найголовнішим відкриттям стала унікальна знахідка, вік якої сягає майже 1500 років. Археологи знайшли стрілу, виготовлену у залізному віці.

Дослідники були дуже здивовані тим, що стріла збереглася у відмінному стані. Загострений залізний наконечник, мотузка і навіть пір’я залишилося практично у первісному стані. Складається враження, що стрілу було втрачено недавно. Мотузка, що знаходиться на передньому наконечнику леза, все ще надійно була закріплена. Вона була потрібна для того, щоб знизити небезпеку обриву під час контакту.

На місці, де проводилися дослідження, це була не єдина унікальна стріла. Також було знайдено ще сім стріл. Одну з них виявили у ставку, заповненому талою водою. За попередніми оцінками, ця стріла була виготовлена ​​ще в кам’яному віці, а її вік сягає 4000 років.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.