У Норвегії виявили меч вікінгів віком 1200 років

У Норвегії виявили меч вікінгів віком 1200 років

Знайдений меч вікінгів / фото: IFLS

Шукач скарбів з Норвегії минулого року зробив незначне, але при цьому неймовірно важливе відкриття. Він виявив шматок металу невеликого розміру. На перший погляд здавалося, що ця знахідка не становить жодної цінності. Цей металевий уламок було виявлено на фермі, розташованій на західному узбережжі Норвегії.

Про це повідомляє IFLS.

Тільки недавно вдалося дізнатися, наскільки цінним є уламок. Інший любитель пошуків скарбів знайшов ціннішу знахідку – досить масивний меч, прикрашений коштовностями. Потім фахівцям вдалося встановити, що насправді дві знахідки пов’язані між собою і за допомогою них можна зібрати один артефакт. Археолог Енн Занетт Глорстад з Університету Осло, що знаходиться в Норвегії, розповіла про те, що цей меч був зібраний, наче пазл. Він вважається найпотужнішим мечем, який належить до епохи вікінгів.

На сьогоднішній день експерти змогли повністю відновити ще тільки рукоятку, але це може продемонструвати, наскільки велика робота була зроблена тоді, коли створювався цей древній меч.

«Побачити всі деталі меча поки що неможливо. Незважаючи на це можна сказати, що декор рукояті складається з різноманітних елементів звіриного стилю, характерного для пізнього залізного віку. Крім того, присутні різноманітні геометричні фігури, для яких використовувалося срібло та спеціальна ювелірна техніка нієлло», – кажуть дослідники.

За попередніми даними, вік меча досягає 1200 років. Він може поєднати між собою майже 20 схожих артефактів, які вдалося знайти на території Норвегії. При цьому частину знахідок було імпортовано. Цікавим є те, що меч потрапив на батьківщину вікінгів з іншого місця – з Англії або ж Франкської держави. Раніше такі ж мечі знаходили на всій території Європи. Наприклад, нещодавно артефакт було виявлено в гробниці 9 століття, яка знаходилася на шотландському острові Егг.

Поки що дослідники не можуть розповісти, яке саме походження має меч, хоч і є кілька припущень. Швидше за все, належав артефакт людині із високим соціальним статусом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.