У Норвегії на гірському перевалі знайшли стародавню римську сандалію

У Норвегії на гірському перевалі знайшли стародавню римську сандалію

Стародавня римська сандалі / фото: Science Norway

Якийсь час тому на гірському перевалі Horse Ice Patch, що знаходиться в Норвегії, археологі проводили чергове дослідження. Їм вдалося знайти на великій висоті (майже 2 тисячі метрів), стародавню сандалію, що належила римлянину.

Про це повідомляє Science Norway.

Слід зазначити, що вчені знайшли не лише сандалію. Були й інші цікаві знахідки. До них можна віднести корм, виготовлений з листя, держаки стріл, кінський гній, тканини, а також безліч інших предметів.

Виявлене взуття за попереднім аналізом було виготовлено наприкінці існування Римської імперії, приблизно 200-500 роках. Вчені були дуже здивовані тим, що серед снігу вони знайшли саме сандалію, а не якийсь інший, більш захищений від холоду вигляд стародавнього взуття. Як правило, для того, щоб пройти крізь гірські перевали, древні люди користувалися теплим взуттям, виготовленим зі шкур тварин. Такі вироби надійно захищали від холоду та снігу, адже повністю закривали не лише ступню, а ще й усю ногу.

Археолог Еспен Фінстад говорить про те, що можна було б почати жартувати, що це був турист із Риму, який навіть гадки не мав, куди він прямує. Але, швидше за все, ті люди, які рухалися цими маршрутами, знали, куди вони йдуть. Можливо, всередині самої сандалії було щось тепле, що могло хоч трохи захистити ногу. Імовірно, це були шматки тканини або шкіри тварини.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.