У NOAA склали прогноз космічних подій на цей тиждень

У NOAA склали прогноз космічних подій на цей тиждень

Спалах на Сонці / фото: pixabay.com

У вівторок, 16 травня, очікується корональний викид маси (CME) від Сонця, який може вдарити по магнітному полю Землі. Також на цьому тижні очікуються підвищений рівень сонячних вітрів і проліт повз Землю кількох астероїдів.

Про це йдеться у прогнозі Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA).

Прогнозисти стверджують, що вже завтра корональний викид маси (CME) від Сонця може вдарити по магнітному полю Землі. 

Вчені запевняють, що викид корональної маси може спричинити геомагнітну бурю класу G1 на Землі, яка класифікується як незначна магнітна буря, проте така, яка здатна викликати слабкі коливання в електромережі та полярні сяйва.

На нових зображеннях Сонця, отриманих протягом останньої доби видно сім пронумерованих сонячних плям, з них одна є новою і має назву AR3305. Саме у цій плямі на зірці зараз відбувається найбільша кількість спалахів.

На цьому тижні очікується трохи підвищений рівень сонячних вітрів. Прогнозується, що їх швидкість сягатиме близько 490 км/с.

Згідно з отриманими даними, цього тижня повз нашу планету має пролетіти п’ять астероїдів різної величини. Сьогодні, наприклад, повз Землю летів астероїд 2023 JL1 завбільшки з автобус (близько 12 м). 

Вже у вівторок, повз нашу планету пролетить астероїд 2023 JO1 – його розміри трохи більше і становлять 14 метрів. Від нашої планети він знаходитиметься на відстані 2,9 млн. км. Також 16 травня до нашої планети наблизиться найбільший цього тижня астероїд 2023 JD2. Його розмір становить 61 метр, що можна співвіднести із довжиною звичайного літака.

У середу повз Землю летітиме астероїд 2023 JS1 (12 метрів), а найменший цього тижня астероїд 2023 HG11 пролетить повз Землю у суботу, 20 травня. Його розмір складає лише 7 метрів. Він підійде до планети на 4,5 млн. км.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.