У некрополі Саккара знайшли фрагмент «Книги мертвих»

У некрополі Саккара знайшли фрагмент «Книги мертвих»

Ілюстративне фото / фото: ArsTechnica

Таємничий папірус, який рік тому знайшли в одному з найвідоміших єгипетських некрополів, виявився частиною легендарної Книги мертвих. Артефакт назвали сувоєм Вазірі. Зараз його перекладають на арабську мову.

Про це повідомляє ArsTechnica.

Некрополь Саккара — це стародавнє кладовище, яке належало Мемфісу. Тут розташована величезна кількість пірамід. У березні минулого року археологи знайшли тут 5 гробниць, яким приблизно 4000 років. Також знайшли 250 розписаних саркофагів з дерева. Усередині них були мумії, які відмінно збереглися до наших днів.

Найбільший інтерес у вчених викликав сувій, який лежав в одній з гробниць. На папірусному сувої були старовинні ієрогліфи, довжина артефакту становила приблизно 9 метрів.

Його відправили в Єгипетський музей в Каїрі, де експерти підтвердили, що на папірусі є глава з Книги Мертвих.

Чому про це говорять через майже рік? Річ у тому, що дослідники й співробітники музею весь цей час займалися реставрацією папірусу. Після проведення всіх робіт з’ясувалося, що його початкова довжина була 16 метрів.

У написах з ієрогліфів мертвою мовою вчені побачили заклинання з Книги мертвих. Це перша подібна знахідка за останнє століття.

Що таке Книга мертвих

Книга мертвих насправді ніяка не книга, це колекція сувоїв і окремих папірусів, в яких стародавні єгиптяни писали заклинання, заупокійні тексти. Згідно з віруваннями стародавніх єгиптян, ці тексти допомагали померлим подорожувати по загробному світу, знаходити спокій і перероджуватися.

Сьогодні вже зібрано 192 заклинання, але немає жодного рукопису, в якому б вони були написані всі разом.

Генеральний секретар Вищої ради у справах старожитностей Єгипту Мостафа Вазір, що у 2023 році експонат покажуть на відкритті великого Єгипетського музею в Каїрі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.