У небі над Гаваями з’явилася копія Чумацького Шляху

У небі над Гаваями з’явилася копія Чумацького Шляху

Спіраль у небі над Гавайями / фото: Live Science

Чи можна новоутворення вважати ідентичним Чумацьким Шляхом № 2? Гавайців  цікавить це питання, адже дивний вир, що світився у небі над Гавайськими островами неймовірно схожий на нього. Таємнича спіраль була видна недовго, і привернула до себе увагу астрономів та інших вчених.

Про це повідомляє Live Science.

Копію Чумацького Шляху помітили над вулканом Мауна-Кеа, він вважається давно згаслим. Незвичайний “вир” — явище вкрай рідкісне, але пояснити його появу легко.

Незвичайну копію Чумацького щляху зняв телескоп Субару. Він належить Національній астрономічній обсерваторії Японії і встановлений на вершині Мауна-Кеа. Виявляється, це всього лише атмосферне явище. Насправді таємнича спіраль у формі Галактики пов’язана з запуском ракети SpaceX.

Пояснення незвичайного явища дали вчені з Японії. Вони розповіли, що спіраль, що світилася в нічному небі складалася з ракетного палива, яке викинулося в атмосферу під час запуску Falcon 9.

Перший ступінь цієї ракети забезпечує рушійну силу, яка необхідна для виходу в космос. Вона вичерпує свій ресурс та повертається назад. Після цього активну фазу починає другий ступінь ракети, завдання – запуск супутника в космос. Після виконання свого завдання другий ступінь відкріплюється від ракети і падає. Вчені завжди розраховують траєкторію польоту ракет. І їх другі ступені найчастіше тонуть у водах океанів.

Якщо залишається паливо, то воно спочатку викидається в атмосферу. Так сталося цього разу. Залишки палива були випущені в повітря, в атмосфері воно перетворилося в хмару заморожених кристалів. Сонячні промені їх підсвітили, тому утворення привернуло до себе увагу. Це вже не перший такий випадок. Для людства подібні явища безпечні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.