У небі над Гаваями помітили зелені лінії

У небі над Гаваями помітили зелені лінії

Зелені лінії над Гаваями / фото: ScienceAlert

У кінці січня в небі над Гаваями сталося щось незрозуміле. На чорному нічному полотні, немов з’явився зелений вихідний код, як у фільмі Вачовські “Матриця”. Зелені вертикальні лінії на однаковій відстані одна від одної зняв телескоп Субару. Тільки зараз вчені знайшли пояснення такому явищу.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Зелені лазерні промені були помічені в небі ще 28 січня. Через пару днів вчені розповіли, що це міг бути космічний апарат NASA. Вони кажуть, що це могло статися в результаті діяльності супутника ICESat-2. Найімовірніше промені йшли від радіолокаційної антени на супутнику.

ICESat-2 займається вивченням змін, які відбуваються в льодах на полюсах. Також за допомогою супутника вчені вивчають льодовики. Це допомагає аналізувати наслідки глобального потепління. На ньому встановлена антена, яка направляє лазерні промені на поверхню нашої планети. Одночасно цей прилад може запускати до 10 тисяч променів яскраво-зеленого кольору всього за 1 секунду. Але тепер висунули нову теорію.

Лазерні промені були видні в небі недовго. Відео, зняте на телескоп швидко завірусилося в Інтернеті та зібрало тисячі коментарів. Як завжди, не обійшлося без прихильників НЛО і конспірологів. Пояснення такому на багато простіше і нудніше.

На перший погляд, картинка дійсно нагадує заставку культового фільму і це дуже видовищно. Пояснили таке явище японські вчені (і звідки вони все знають?). Експерти зійшлися на думці, що такі промені запускає Китайський супутник Daqi-1.

Китайці запустили його ще у квітні минулого року для виявлення забруднюючих частинок в атмосфері. Такий прилад називається лідаром, і принцип його роботи дуже схожий з сонаром. Відмінність тільки в тому, що сонар випускає звукові хвилі, а лідар — лазерні промені.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.