У НАТО відповіли, чи є загроза наступу з боку Придністров’я

У НАТО відповіли, чи є загроза наступу з боку Придністров’я

Російські окупанти / фото: novosti-n.org

Хоча Російська Федерація і не відмовилась від плану оточити Україну з території Придністров’я, сил це зробити наразі недостатньо. Натомість в Росії є можливості розхитувати демократичний устрій у Молдові.

Про це повідомив заступник генсека НАТО Мірча Джоане у панельній дискусії з нагоди початку Мюнхенської конференції з безпеки.

Кремль намагався використати територію невизнаної республіки Придністров’я з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Втім, за майже рік війни Росія не сконцентрувала на цьому напрямку достатньо сил для наступу.

“Сьогодні Росія має недостатньо сил, щоб за допомогою Придністров’я оточити Україну ззаду, хоча такий план досі існує. Далі – захопити Одесу, а потім отримати наземний коридор до західного Придністров’я. Наразі ми не бачимо, щоб у Росії були сили зробити це”, – сказав Джоне.

Водночас, заступник генсека НАТО підтвердив, що Росія прагне підірвати демократичний лад у Молдові і перешкодити країні дотримуватися проєвропейського вектора розвитку.

“А от що вони намагаються зробити, це перешкоджати проєвропейському курсу Молдови, вони намагаються працювати з розбіжностями, які існують у цій країні. Вони намагаються підірвати лідерство Маї Санду”, – сказав Джоане і додав, що нинішня Росія не має “ані можливостей, ані наміру вступати у війнупроти НАТО”.

“У неї достатньо проблем в Україні, і ми повинні допомогти Україні створити ще більше проблем для Росії. Ми повинні бути дуже уважними аби уникнути ризику ескалації”, – заявив заступник генсека НАТО.

Нагадаємо, за інформацією головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного під час ракетного обстрілу України 10 лютого, кілька ракет РФ перетнули повітряний простір Молдови та Румунії. Втім, Державний департамент США не побачив загроз для Румунії та Молдови через проліт російських крилатих ракет над їхньою територією. Крім того, там не вважають ці країни можливими цілями військ РФ.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.