У МОЗ розповіли, чи загрожує Україні сибірська язва

У МОЗ розповіли, чи загрожує Україні сибірська язва

Чи загрожує Україні сибірська язва / фото: pixabay

На території України присутні майже 14 тисяч могильників, у яких знаходяться тварини, які перехворіли на сибірську виразку. Якщо туди потраплять ворожі снаряди, а подальше підмивання ґрунтовими водами рознесе небезпечне захворювання, то зрештою це може призвести до досить серйозного спалаху.

Про це повідомляє МОЗ.

Ігор Кузін, головний санітарний лікар України, зазначив, що ця хвороба лише в поодиноких випадках може передаватися безпосередньо між людьми. Джерелом інфекції виступають могильники худоби, яка була інфікована. Саме тому їх прийнято розміщувати далеко від житлових масивів. Кузін додав, що на сьогоднішній день немає жодної загрози сибірської виразки для українців, тому можна не панікувати раніше часу.

«Якщо до могильника худоби потрапить снаряд, а далі відбудеться підмивання ґрунту, то ризик того, що люди почнуть контактувати з сибіркою значно виросте. В найбільшій небезпеці є ті, хто живе в безпосередній близькості від цих могильників. На сьогоднішній день наші спеціалісти займаються аудитом скотомогильників, що знаходяться в Україні», – каже Кузін.

На територіях, звільнених від окупації Центр контролю та профілактики хвороб разом із Держпродспоживслужбою займається перевіркою могильників худоби. У тому випадку, якщо вони встановлять, що якісь із них були пошкоджені, будуть вжиті стандартні заходи. Проводиться спочатку ретельна дезінфекція, потім повторно все консервується. У МОЗ вважають, що необхідно перевірити всі могильники без винятку.

Кузін нагадав про те, що місця із похованими хворими тваринами розміщуються на великій відстані від поселень, що повністю відповідає встановленим державним санітарним правилам. До найближчого міста чи селища щонайменше кілька десятків кілометрів.

Сибірську виразку можна лікувати антибіотикотерапією і обов’язково в умовах стаціонару. Ті випадки захворювання, які раніше були зареєстровані безпосередньо в Україні, відбувалися, як правило, у легкій та середній формі. Людям вдавалося досить швидко вилікуватись. У лікарнях, зазначив Кузін, є всі необхідні антибіотики у достатній кількості, за допомогою яких можна без проблем впоратися з більшістю захворювань інфекційного типу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.