У МОЗ пояснили, чому віспа мавп не загрожує Україні

У МОЗ пояснили, чому віспа мавп не загрожує Україні

Оспа мавп не загрожує Україні / фото: Цензор.нет

В Україні найближчим часом можуть бути зафіксовані випадки зараження віспою мавп, але разом з цим ризик виникнення спалаху буде мінімальним. Така інформація була надана головним санітарним лікарем та заступником міністра охорони здоров’я Ігорем Кузіним.

Про це повідомляє Суспільне.

Кузін наголосив, що на сьогоднішній день на території Євросоюзу вже офіційно підтверджено понад 170 випадків зараження віспою мавп. На відміну від коронавірусу цей вірус не передається дуже легко. Недостатньо просто постояти поруч із інфікованою людиною або ж потиснути їй руку і заразитися. Для того, щоб захворіти на віспу мавп, обов’язково знадобиться досить тривалий близький контакт з біологічними рідинами. Це може бути кров або інший біологічний матеріал.

«Подібний варіант контакту більш властивий для побуту. Швидкість передачі вірусу в цьому випадку спостерігається мінімальна, особливо якщо порівнювати з ковідом», – зазначає Кузін.

Головний санітарний лікар додав, що епідеміологи отримали всі необхідні інструкції щодо того, як потрібно діяти, якщо у пацієнта підтвердиться віспа мавп. Після фіксації випадку зараження вірусом будуть проведені додаткові дослідження та тестування всіх контактних осіб. Протягом інкубаційного періоду і далі до одужання людину поміщають до лікарні. Після того, як буде пройдено лікування, людина більше не становить жодної загрози для оточуючих.

Кузін говорить про те, що Україна не уникне «знайомства» з віспою мавп і хоча б кілька випадків буде. При цьому шанси на спалах мінімальні, адже медики чудово знають, як потрібно правильно проводити епідеміологічне розслідування і чим лікувати заражених. Представник МОЗ додав, що вакцини проти мавпячої віспи немає і, швидше за все, не буде, адже хвороба тільки в поодиноких випадках протікає тяжко, а передається між людьми повільно.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.