У МОЗ назвали п’ять міфів про надання домомедичної допомоги

У МОЗ назвали п’ять міфів про надання домомедичної допомоги

П’ять міфів про надання домедичної допомоги / фото: Allergy, Asthma & Immunology Associates of Tampa Bay

Повномасштабна війна в Україні триває вже четвертий місяць, тому кожна людина обов’язково має вміти надати потерпілому першу медичну допомогу. Це в деяких ситуаціях може навіть зберегти життя, адже іноді рахунок може йти на хвилини. Як показує численна практика, більшість українців не знають, як правильно надавати першу допомогу та у критичній ситуації виявляються повністю безпорадними. 

Про це повідомляє МОЗ.

Багато хто вважає, що накладений джут при пораненні можна послаблювати. Насправді цього не можна робити, адже все може закінчитися смертю. Послаблення джгута може спровокувати критичну кровотечу, а для людини навіть невелика втрата крові може бути надзвичайно небезпечною. Після того, як буде накладено джгут або турнікет, він може безпечно перебувати на людині до двох годин. Відносно безпечним періодом вважається від 2-6 годин. 

Існує міф про те що, джгут не можна накладати на передпліччя або ж на гомілку. Раніше було прийнято вважати, що причиною цього є анатомічна будова і тому використання джгута чи турнікету не призведе до зупинки кровотечі. Було доведено, що після накладання джгута зупинка крові відбувається через те, що стискаються м’язи. Пам’ятати треба про те, що накладається джгут на кілька сантиметрів вище за рану.

Ще частина людей вірить у те, що накладати джгути дуже небезпечно і це може спровокувати навіть розвиток гангрени. Насправді це може призвести до подібних наслідків лише в тому випадку, якщо джгут накласти на тривалий проміжок часу. У зв’язку з цим накладати джгут або турнікет варто тільки в тому випадку, якщо присутня серйозна кровотеча 

Часто можна почути, що якщо кровотеча венозна, то джгут і турнікет накладаються нижче за рану. Це вигадка і в будь-якому разі його потрібно накладати лише вище за отриману рану. Поширеним міфом є і те, що можна зупинити кровотечу з носа, якщо закинути голову назад. Робити цього не варто, адже подібне може стати причиною блювоти через те, що кров почне потрапляти в шлунок. Для зупинки крові потрібно нахилитися вперед і притиснути крило тієї частини носа, звідки йде кров. У такому положенні варто перебувати доти, доки кров не зупиниться. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.