У Мексиці знайшли незвичайне поховання Майя

У Мексиці знайшли незвичайне поховання Майя

Поховання Майя / фото: thehistoryblog.com

У Мексиці знайшли чергову гробницю Мая. Вона розташована поблизу Паленке (Чіапасі). Археологи кажуть, що в ній виявлені останки двох людей. Поховання досить незвичайне.

Про це повідомляє Тhe History Blog

Паленке (старовинна назва міста) є одним з найвідоміших, що належали Мая. Його побудували в перших століттях нашої ери, а в 490-му році він став столицею царства Бакаль. У занепад Паленке прийшов у 8 столітті, тоді його остаточно залишили жителі.

Останки людей, які знайшли в камері, були поховані в різний час. Це підтверджують і археологи, і вуглецевий аналіз, який вчені провели в лабораторії.

В основному похованні лежав скелет, череп якого був покладений в північному напрямку. Гробниця Побудована з кам’яних плит.

Останки другої людини жіночі. Вона померла у віці 25-28 років. Це поховання зі слів вчених є додатковим. При цьому поки що важко сказати, кістки належать одній жінці або є фрагменти й інших людей.

Також у гробниці знайшли керамічний посуд. Його використовували для заупокійної їжі та напоїв. Тобто, покійним з собою на той світ давали провізію. Можливо час від часу чаші наповнювали знову і знову. Ще увагу вчених привернули статуетки з каменю зеленого кольору. Археологи кажуть, що вони не прості.  Це спеціальний інвентар для поховання, який Мая використовували в ритуалах, пов’язаних з похованням людей в 9 столітті нашої ери.

У той час людей ховали в храмах або будинках. Для цього робили окремі кімнати-камери. Зараз археологи продовжують досліджувати гробницю. На цьому місці регулярно проводять дослідження вчені, адже Мая — це цивілізація сповнена таємниць і загадок. Ці люди вели дивний спосіб життя, який вельми цікавий для сучасного світу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.