У Мексиці випадково знайшли стародавнє місто майя

У Мексиці випадково знайшли стародавнє місто майя

У Мексиці знайшли стародавнє місто Майя / фото: Cancun Sun

У Мексиці займалися будівництвом залізниці. Саме тоді фахівці виявили в безпосередній близькості від Канкуна величезний об’єкт археологічного типу, який складався з більш ніж 300 будівель.

Про це повідомляє The Cancun Sun.

Експерти впевнені в тому, що дані будівлі являють собою стародавнє селище мая, яке нагадує багато інших руїн, що знаходяться в регіоні. Звертається особлива увага на те, що висота частини будівель дуже велика і сягає позначки в 8 метрів.

Вже досить давно стало відомо про те, що такі регіони Мексики, як Кінтана-Роо і Юкатан, виступають в якості неймовірно багатих культурних пам’яток. Багато істориків припускають, що Чичен-Іца може бути лише частиною величезної пам’ятки.

Нова археологічна зона отримала назву Паамул II. Дослідники відразу ж прийняли рішення оголосити її в якості не тільки екологічного, а й археологічного заповідника. Звернути увагу варто на те, що на сьогодні вдалося обстежити всього 11% древньої ділянки залізниці.

Попри те, що було вивчено зовсім невелика частина заповідника, археологи вже встигли виявити величезну кількість артефактів і пам’ятників. На території стародавнього селища вони знайшли понад 25 тисяч різноманітних будівель, а також їх численні залишки. Крім того, були виявлені людські останки, які мають пряме відношення до поховань мая. Вчені стали володарями тисячі різноманітних реліквій, в число яких входить посуд з кераміки, особисті речі, інструменти.

“Більшу частину всіх знахідок ми плануємо поділити між музеями, що знаходяться в цьому регіоні. Надалі ми збираємося деконструювати будинки та стабілізувати інші споруди для того, щоб була можливість вивчити їх надалі», — розповідають вчені.

Дослідники продовжують також займатися дослідженням сенотів та інших підземних об’єктів природного походження. На дні подібних водойм в даному регіоні було виявлено велику кількість різноманітних артефактів.

Сеноти являють собою природний провал, який з’являється після обвалення склепіння у вапнякових печерах. Мая вважали ці місця священними та використовували їх для того, щоб здійснювати жертвопринесення і підношення.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.