У Мексиці знайшли поховання жінки з витягнутим черепом

У Мексиці знайшли поховання жінки з витягнутим черепом

Стародавнє місто Паленке / фото: INAH

Археологи, які беруть участь у проекті «Потяг майя», змогли зробити надзвичайно важливе для науки відкриття на території стародавнього міста Паленке. Їм вдалося знайти кам’яну майстерню, а також дуже старий цвинтар, який належить цій унікальній цивілізації.

Про це повідомляє INAH.

Протягом останнього часу вчені проводять дуже масштабне дослідження в одному із найдавніших міст майя – археологічній зоні Паленке. Розташовується воно на території штату Чьяпас.

На сьогоднішній день у Паленці проводять розкопки рятувального типу. Дослідникам вдалося зробити кілька надзвичайно важливих відкриттів. Наприклад, вони знайшли найпершу кам’яну майстерню представників цивілізації майя, а також їхній цвинтар. Додатково було виявлено давнє поховання жінки, яка мала найвищий соціальний статус.

Виявлена ​​фахівцями майстерня була збудована приблизно у 600-850 роках нашої ери. Усередині були численні артефакти. Вчені зробили висновки, що майстерня використовувалася для виготовлення різних інструментів і знарядь для полювання, і навіть для ритуальних церемоній. Крім того, виготовлялися інструменти, які застосовували місцеві жителі у побуті.

Археологи вважають це відкриття безпрецедентним. У майстерні вони знайшли понад дві тисячі артефактів, частина з яких виявилася унікальною. За рахунок того, що фахівці виявили величезну кількість трісок і лусочок, вони змогли простежити за виробничим ланцюжком, в ході якого застосовувалися різні знаряддя.

Вперше дослідникам вдалося знайти ще й цвинтар майя, який знаходився в одному з найважливіших для імперії міст. Його розташували навколо кількох великих будівель. На сьогоднішній день було розкопано лише 46 могил. У них знаходилися останки майже 70 осіб. Найбільше увагу привернуло поховання, яке, швидше за все, належало жінці з досить високим соціальним статусом.

Незабаром було встановлено, що жінка жила за часів останнього етапу існування Паленке. Варто зазначити, що у 9 столітті несподівано місто залишили усі місцеві жителі. Жінка померла приблизно у 800-850 роках нашої ери. Відмінністю померлої став її деформований череп, а також інкрустація зубів великою кількістю дорогоцінного каміння. Ці дві ознаки вказували на те, що жінка була далеко не останньою людиною у місті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.