У Мексиці знайшли поховання жінки з витягнутим черепом

У Мексиці знайшли поховання жінки з витягнутим черепом

Поховання жінки з витягнутим черепом / фото: INAH

Співробітники Національного інституту антропології та історії Мексики проводили вишукувальні роботи на території стародавнього міста майя, яке знаходиться у Паленці. Вони випадково виявили старовинне поховання. У ньому було поховано жінку, яка мала досить високий статус у соціумі ще до того, як до Мексики прийшли іспанці.

Про це повідомляє INAH.

На офіційному сайті інституту є інформація щодо того, що поховання археологи знайшли безпосередньо в археологічній зоні Паленке, що в штаті Чьяпас. Міністерство культури Мексики робить все можливе, щоб зберегти загадкову могилу. Через те, що у регіоні спостерігаються досить складні кліматичні умови, останки можуть бути пошкоджені.

“У Паленці температура може змінюватися дуже різко, тому останки можуть стати непридатними для подальшого дослідження”, – говорить Арнольдо Гонсалес Крус, дослідник Центру INAH у Чьяпасі.

На сьогоднішній день останки жінки були направлені до лабораторії для проведення аналізу. Після закінчення дослідження їх планують знову повернути у гробницю. Експертам вдалося з’ясувати, що поховання належить жінці. Вона, найімовірніше, мала високий соціальний статус. Про це свідчать різні ознаки. Наприклад, її череп був сильно деформований та витягнутий. Вчені впевнені, що подібну форму черепу надали ще в дитячому віці. Це виступало символом, який відрізняв між собою простолюдинів та високопоставлених людей.

Також фахівці встановили, що у жінки були прикрашені зуби вкладками зеленого кольору. Швидше за все, використовувався нефрит, який демонстрував те, що людина вже перейшла в доросле життя. Представники стародавньої цивілізації майя часто «модернізували» не тільки черепи, а й зуби.

Жінка померла у віці 25-30 років. Для неї виготовили гробницю із кам’яних блоків великого розміру, яку встановили на платформу. Біля саркофагу вчені виявили похоронні підноси, серед яких були дві посудини, що збереглися у відмінному стані. На даний момент точний вік поховання встановити ще не вийшло, але, ймовірно, воно може датуватись 750-850 роками нашої ери.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.