У Мексиці виявили величезну голову кукурудзяного бога майя

У Мексиці виявили величезну голову кукурудзяного бога майя

Голова кукурудзяного бога майя / фото: Newsweek

Під час останніх археологічних розкопок, що проводились на території Мексики, фахівці знайшли голову бога кукурудзи майя. Вона знаходилася на дні водойми, зробленої штучним шляхом. Голова лежала в резервуарі, довжина якого сягала майже трьох метрів.

Про це повідомляє Newsweek.

Представники стародавньої цивілізації використовували голову величезного розміру для виконання певних ритуалів. Артефакт віком понад 1300 років поміщали у водойму, що нібито означало входження бога в підземний світ. Кам’яна скульптура була виявлена ​​випадково. Фахівці проводили реставраційні роботи у стародавньому місті майя Паленці. Голова, ймовірно, була зроблена в пізньокласичному періоді – приблизно в 700-850 роках нашої ери.

Паленке за попередніми підрахунками вчених залишили приблизно у 800 році нашої ери. Іспанці на його території потрапили лише у 1520-х роках. Місто прославилося тим, що має неймовірно красиву архітектуру, а також скульптури, залишені цивілізацією майя. Саме тому експерти зовсім не здивувалися, коли виявили таку цікаву знахідку.

Бог кукурудзи у культурі майя називався Хун Хунахпу. Його відносили до головних божеств через те, що він мав пряме відношення до сільськогосподарської культури. Скульптура виступає як підношення. Голова бога була в резервуарі, який мав три стіни. Археологи помітили під невеликим шаром грунта ніс і трохи відкритий рот. Експерти відзначили, що майя з Паленке весь час намагалися оживити таємничий вхід у підземний світ і для цього використовували різні підношення.

Довжина голови становила 45 см, ширина 16 см та 22 см – висота. Фахівці наголосили на тому, що статуя відрізняється досить витонченими рисами. Голова має роздвоєне і при цьому гостре підборіддя, тонкі губи, які виступають трохи назовні, нижня губа трохи опущена, тому видніються верхні різці. Скульптура бога має злегка округлі вилиці, великі очі та довге чоло.

Археологи розповіли про те, що після закінчення ритуалу бог був похований під вапняковою плитою. Додатково у «могилі» були й інші об’єкти. Вчені виявили останки оброблених кісток, кераміку, фігурки невеликого розміру, уламки лез з обсидіану, намистини та інше.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.