У марсоході Perseverance виявили сторонні об’єкти

У марсоході Perseverance виявили сторонні об’єкти

У марсоході застрягли сторонні об’єкти / фото: NASA

Кілька днів тому марсохід Perseverance успішно виконав завдання зі збирання 12-го зразка кам’яного керна. Після цього команда NASA помітила дивні об’єкти, що застрягли в системі збирання зразків марсоходу.

Про це повідомляє Cnet.

Після того, як закінчується кожен із зборів зразків, марсохід робить фото частин своєї системи максимально великим планом.

«На наданих апаратом знімках ми помітили два об’єкти невеликого розміру. Один із них знаходиться поруч із долотом колонкового буріння, а другий застряг на свердлильному патроні», – розповідає Арт Томпсон, який обіймає посаду голови проекту Лабораторії реактивного руху NASA.

Об’єкт, який своїм зовнішнім виглядом скидався на дуже тонку нитку, був помічений фахівцями на тих фото, які марсохід зробив 4 серпня. На даний момент ведуться роботи для встановлення походження «нитки». Також експерти намагаються встановити, чи об’єкт може бути частиною системи посадки марсоходу.

Звернути увагу варто на те, що на поверхні Марса раніше марсохід вже знаходив різноманітні об’єкти. У той самий час вони були частиною системи посадки пристрою, яка розбилася і потім розліталася на частини різного розміру. Це далеко не перший випадок, коли в системі збору зразків застряє сміття. Наприклад, у 2021 році поруч із долотом Perseverance застряг дрібний камінчик. Команда НАСА доклала чимало зусиль для того, щоб очистити від сміття систему та продовжити подальший збір зразків.

На сьогоднішній день марсохід Perseverance займається дослідженням регіону стародавньої дельти річки, яка знаходиться в кратері Єзеро. Отримані зразки допоможуть встановити, чи багато років тому було на Марсі життя. Зараз марсохід намагається очистити свою систему від сторонніх предметів. При цьому фахівці переживають щодо того, що частина одержаних зразків ґрунту Червоної планети може бути забруднена.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.