У Маріуполі загинула жінка, яка пережила окупацію 1942 року

У Маріуполі загинула жінка, яка пережила окупацію 1942 року

Ванда Об’єдкова / фото: Chabad

У Маріуполі загинула Ванда Об’єдкова, якій був 91 рік. Жінка змогла пережити німецьку окупацію у 1942 році, але не впоралася з новим випробуванням 2022 року.

Про це повідомляє Chabad.

Ванді Семенівній було лише 10 років, коли почалася Друга світова війна. Вона ховалася в одному із підвалів Маріуполя. Практично через 81 рік жінка померла в тому ж місті і в тому ж підвалі. Вона стала черговою жертвою страшної війни з Російською Федерацією.

Об’єдкова ховалася від обстрілів у підвалі свого будинку. Вона дуже сильно мерзла, не мала достатньої кількості води та їжі. Про це розповідала її донька Лариса.

Ванда Семенівна померла 4 квітня. Вона була похована чоловіком своєї дочки у громадському парку Маріуполя. Відразу після цього сім’я доклала всіх зусиль, щоб залишити місто, яке російські війська намагаються стерти з лиця землі. Дочка Ванди зазначила, що не було тепла, електрики, води, і вони були змушені жити гірше, ніж тварини.

Ванда Семенівна Об’єдкова народилася 8 грудня 1930 року у Маріуполі. Їй було майже 11 років, коли до міста увійшли німці у 1941 році та почали влаштовувати облави на тих євреїв, що не встигли втекти. Після того, як вони заарештували маму Ванди, вона сховалася в підвалі свого будинку. Її врятувало те, що дівчинка не могла кричати. Німці розстріляли маму Ванди на околиці Маріуполя, як і багатьох інших євреїв, що жили в місті. Різні джерела говорять про те, що було вбито того разу від 9 до 16 тисяч євреїв. Ванда не мала можливості нікуди втекти, тому змушена була залишатися в Маріуполі аж до 1943 року, коли місто нарешті змогли звільнити.

У 1998 році Об’єдкова розповіла у подробицях про своє життя, а також про те, як вона разом зі своєю родиною виживала у Голокості. Дочка Лариса зазначила, що вони навіть мали касету, на якій все це було записано, але вона згоріла разом із їхнім будинком, як і решта майна.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.