Міжнародна група вчених на чолі з Цзяо Туном із Шанхайського університету провела масштабне дослідження мікроорганізмів, що мешкають на екстремальних глибинах океану. За допомогою глибоководного апарата вдалося виявити нові форми життя в Маріанській западині.
Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Phys.org.
Дослідження показало, що 89,4% виявлених мікроорганізмів раніше не були відомі науці. Вони адаптувалися до надзвичайно високого тиску, низьких температур і нестачі поживних речовин, що є характерними для так званих хадальних зон — регіонів океану на глибинах понад 6000 метрів.
Раніше вважалося, що на таких глибинах може існувати лише обмежена кількість видів мікроорганізмів. Однак нове дослідження показало, що мікробне різноманіття в цих умовах значно більше, ніж очікувалося.
Глибоководний апарат Fendouzhe допоміг дослідникам відібрати проби з різних глибин. Загалом команда провела 33 занурення та зібрала 1648 зразків донних відкладень, 12 зразків морської води та численні мікроорганізми з глибин від 6000 до 10 900 метрів.
Подальший генетичний аналіз дозволив ідентифікувати 7564 види мікроорганізмів, майже 90% з яких були невідомі раніше. Генетичні дослідження також підтвердили, що більшість цих організмів не зустрічається більше ніде в світі.
Окрім мікроорганізмів, вчені виявили амфіпод виду Hirondellea gigas та рибу-слимака Pseudoliparis swirei, що доводить можливість існування навіть хребетних тварин на величезних океанських глибинах.