У льодах Сибіру ожив вірус, якому 48 500 років

У льодах Сибіру ожив вірус, якому 48 500 років

Льди Сибіру / фото: pixabay.com

Вчені виявили пандоравірус в льодах Сибіру. Йому приблизно 48 500 років. Складається він з гігантських клітин і є найстарішим з колись виявлених. Більш того, випадок незвичайний ще й, тому що пандоравірус ожив.

Про це повідомляє Daily Mail.

Пандоравірусна едома може стати джерелом нової пандемії, попереджають вчені. Виявили його в льодовиках, що розтанули в Якутії. Він здатний вражати прості одноклітинні організми, такі як амеба. Для рослин і тварин не несе загрози.

Але вчені застерігають, в будь-який момент може статися мутація, і тоді з високою часткою ймовірності світ зіткнеться з новою хворобою.

Це вже сьомий з відроджених вірусів. Раніше ожили цедратвірус, мегавірус, пітовірус та інші представники цього біологічного виду. Особливість їх в тому, що самі по собі вони представляють неживі організми, але потрапляючи в живе середовище, активно в ній розмножуються і проявляють властивості живих.

Назву знахідка отримала на честь ящика Пандори. Вперше її виявили у 2013 році. Це другий за величиною з, відомих науці, пітовірусів. Він має довжину 0,5 мікрометра і добре помітний у звичайному світловому мікроскопі.

Виявив його професор Мішель Клавері. Вірусолог з Екс-Марсельського університету у Франції разом з колегами вже довгі роки працюють над тим, що знаходять стародавні віруси та воскрешають їх. Це потрібно для того, щоб більш ефективно протидіяти сучасним патогенним вірусам.

Всього під час експедиції в Якутії знайшли 9 унікальних зразків, але саме цей викликав найбільший інтерес. По-перше, вразив його вік. По-друге, розміри, адже за мірками вірусологів він просто величезний.

Професор Клавері також розповів, у чому небезпека вічної мерзлоти, а вона займає 65% території РФ. У ній зберігається величезна кількість незвіданих небезпек для всього людства. Танення льодовиків — основна проблема, з якою потрібно боротися, щоб виключити можливі ризики.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.