У Китаї знайшли унітаз зі змивом віком 2400 років

У Китаї знайшли унітаз зі змивом віком 2400 років

Стародавній унітаз зі змивом / фото: China Daily

Попри те, що Китай довгі роки вів зариту політику, ця країна виявилася однією з найбільш розвинених. Тут винайшли порох, відкрили користь чаю та одягалися в дорогий шовк вже в той час, поки на території Європи не було нічого подібного.

Про це повідомляє China.org.

Під час розкопок в місті Сіань археологи знайшли унітаз зі змивом. У далекому минулому тут було місто Юеян. Це столиця царства Цинь і перша столиці утворився пізніше царства Хань.

Дослідники кажуть, що його встановили в період Чжаньго. Туалет складався з двох частин: кабінка і каналізаційна яма. При цьому кабінка встановлена на платформі. А ось сидіння не збереглося. Можливо, навіть вдасться відновити систему змиву і перевірити, як він працював.

Унітаз був розбитий, його збирали майже рік. Це необхідно для того, щоб зрозуміти, на скільки розвинені в той час були інженери. Також цікаво, як був влаштований побут в той час. Все ж, це перша така унікальна знахідка, що відкриває таємниці гігієни, чистоти та догляду за собою правителів Китаю.

Вбиральня з унітазом знайдена в будинку, який належав багатій родині. Виявляється, люди тієї епохи ретельно стежили за власною гігієною. Зараз вчені хочуть досліджувати та вигрібну яму. Вони сподіваються знайти там підказки, які вкажуть на царський раціон.

Особливість даної знахідки в тому, що у цього туалету був споруджений змив. Це перша подібна Знахідка. У будинках, що належали простим людям, нічого подібного не було. А тут ми чітко бачимо, що правителі стародавнього Китаю, що жили в 400-600 роках до нашої ери, користувалися майже всіма тими благами, що і сучасні люди.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.