У Китаї набирає обертів потужна хвиля коронавірусу

У Китаї набирає обертів потужна хвиля коронавірусу

Коронавірус у Китаї / фото: DW

Прямо зараз, коли більша частина європейського світу готується до Нового року, в Китаї набирає обертів нова хвиля коронавірусу. Кількість інфікованих в день людей б’є всі рекорди, а медперсонал ледвесправляється з таким величезним потоком пацієнтів.

Про це повідомляє The New York Times.

З моменту першого спалаху коронавірусу пройшло 3 роки, і ось тепер ситуація може заново повториться. У Китаї фіксують величезну кількість інфікованих щодня. Ситуацію погіршує і той факт, що лікарі теж хворіють.

За ці роки боротьба з небезпечною хворобою не припинялася. По всьому світу побудували нові госпіталі, які були спеціально призначені для людей з Covid. Китай став абсолютним лідером за кількістю вжитих заходів для боротьби з вірусом. Тут діяли найжорсткіші карантинні обмеження, люди щодня здавали тест на перевірку і сиділи вдома без права вийти на вулицю.

І ось, через три роки жахливий сценарій знову повторюється. Експерти кажуть, що епідемія повернулася, тому що в Китаї не провели повноцінну компанію з вакцинації. Тому через відсутність колективного імунітету ця країна знову занурилася в хаос.

Жахлива ситуація знову повторилася і в Ухані. Тут відзначають величезну кількість інфікування серед медпрацівників. Через це ситуація дуже складна, в лікарнях не вистачає рук, щоб всім надавати допомогу. На роботу викликають хірургів та інших фахівців з коронавірусом, хоча це суворо заборонено. Експерти кажуть, що 80-90% медперсоналу заражені небезпечним вірусом.

Влада була змушена знову закрити людей в їхніх будинках. Через це почалися протести. Поліція працює в режимі 24/7, щоб не дати протестувальникам розносити міста. Роботодавці не виплачують людям зарплату, яких замкнули на локдауні.

Спільнота медиків також обурюється. Під час робочої зміни помер студент-медик у віці 23 років. В офіційному протоколі причина смерті — серцевий напад. Колеги хлопця стверджують, що він помер від перевтоми. Чи вийде катастрофа за межі Китаю, ось що зараз цікавить світову громадськість.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.