У Кремлі нова інформаційна політика: в чому причина

У Кремлі нова інформаційна політика: в чому причина

Путін / фото: росЗМІ

В Росії майже не відреагували на оголошення США про нову військову допомогу Україні. Припускають, що це може бути пов’язано з новою політикою Кремля та російського інформаційного простору.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни  (ISW) у щоденному зведенні.

Аналітики звертають увагу на те, що російські офіційні особи та блогери здебільшого не відреагували на оголошення США про нову військову допомогу Україні на суму понад 3,75 мільярда доларів. Це вкотре доводить, що Кремль та російський інформаційний простір вибірково обирають, коли зображати західну військову допомогу як ескалацію.

В ISW вважають, що Кремль все менше стурбований “червоними лініями” або потенційними наступальними діями України проти самої Росії. Особливо з урахуванням наявності західних систем, які таку можливість гіпотетично передбачають.

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив 6 січня, що допомога буде надана Україні бойовими машинами піхоти Bradley, артилерійськими системами, бронетранспортерами, зенітними ракетами та боєприпасами. Це буде найбільший пакет допомоги, наданий Україні. Втім його можна розглядати як не зовсім оборонний. 

Натомість передачу батареї Patriot у Росії сприйняли абсолютно інакше. Її наявність у Кремлі розцінили як ескалацію. І це при тому, що системи ППО потрібні Україні, щоб захищатися від масованих ракетних ударів з боку Росії.

“Кремль вибірково реагує на західні військові постачання та допомогу Україні для підтримки інформаційних операцій, спрямованих на те, щоб показати Україну як таку, що не має суверенітету, і послабити готовність Заходу надавати подальшу військову допомогу, розпалюючи побоювання російської ескалації”, – вважають аналітики інституту. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.