У Китаї стверджують, що до Місяця наближається не їхня ракета

У Китаї стверджують, що до Місяця наближається не їхня ракета

Що ж уріжеться в Місяць? / фото: Spacegid.com

21 лютого представники Китаю зробили заяву щодо того, що ракета, яка перетворилася на космічне сміття і на даний момент прямує у бік Місяця, не є їхньою власністю і не входить до космічної програми.

Про це повідомляє Science Alert.

Спочатку фахівці припускали, що об’єкт, який незабаром вріжеться в Місяць, є фактично частиною ракети SpaceX. Вона була запущена на орбіту ще сім років тому, а після того, як упоралася з поставленим завданням, була викинута в космічний простір.

Якийсь час тому від учених надійшла заява, що, швидше за все, це китайський апарат, який використовувався в рамках космічної програми, створеної для дослідження супутника Землі. Імовірно, до Місяця прямує ракета-носій, що отримала назву Chang’e 5-T1. Її запустили до космосу у 2014 році.

Міністерство закордонних справ Китаю почало спростовувати цю заяву. Вони зазначили, що ракета, про яку говорять експерти, без проблем повернулася назад в атмосферу Землі, а потім повністю згоріла. Китай витратив мільярди доларів для того, щоби розвинути власну військову космічну програму. Фахівці планують незабаром створити все необхідне для того, щоб люди могли без проблем вирушати на Місяць. Минулого року Китаєм було зроблено дуже серйозний крок. На свою космічну станцію країна запустила пілотовану місію, яка стала найтривалішою з усіх, що були відомі раніше.

Варто звернути увагу, що до Місяця наближається об’єкт, вага якого сягає майже 4 тонн. Зіткнення космічного сміття із супутником Землі відбудеться 4 березня. Виявили цей дивний об’єкт ще на початку весни 2015 року співробітники університету Арізони. Спочатку астрономи вважали, що це астероїд і навіть дали йому назву WE0913A. Через деякий час вдалося встановити, що об’єкт обертається навколо нашої планети, а не навколо Сонця, тому це не може бути космічним тілом. Це спричинило те, що вчені почали говорити, що це фрагмент невідомого на той момент обладнання. 5 січня цього року було встановлено, що космічний сміття наблизився до Місяця, а його траєкторія польоту трохи змістилася. Проведені розрахунки показали, що об’єкт на швидкості понад дев’ять тисяч кілометрів на годину вріжеться у зворотній бік нашого супутник

Раніше ми писали, що до Місяця наближається не частина ракети Ілона Маска. Об’єкт, який на величезній швидкості наближається до Місяця, отримав назву WE0913A. Траєкторія, яку фахівці розрахували раніше, лишається вірною. Зіткнення відбудеться 4 березня, як і казали експерти. Астроном Білл Ґрей надав дані щодо того, що насправді з Місяцем зіткнеться не частина ракети Ілона Маска Falcon 9. Це буде деталь від китайської ракети Long March 3C.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.