У Канаді знайдено золоту монету віком 600 років

У Канаді знайдено золоту монету віком 600 років

Золота монета / фото: Arkeonews 

Старовинну золоту монету знайшли на узбережжі острова Ньюфаундленд. Знахідку назвали спірною, а знайшов її історик-любитель Едвард Хайнс. Чоловік відкопав, так званий, четвертак нобль, і це найстаріша монета з Англії, яку знаходили коли-небудь в Канаді.

Про це повідомляє Arkeonews.

Викарбували четвертак нобль в Лондоні в період з 1422 по 1427 роки. Якщо прирівняти його номінал до нашого часу, то це був би приблизно 81 американський долар. Звичайно, як старовинна знахідка, монета має набагато більшу цінність: екземпляр рідкісний, в хорошому стані, виконаний із золота. На чорному ринку ціна такого артефакту коштувала б кілька сотень тисяч доларів. Але вона потрапила в музей і буде належати державі.

Дивний і той факт, що ця монета мінімум на 70 років раніше з’явилася на острові, ніж туди прибули перші європейці.

До цього самою старовинною монетою Англії, знайденою в Канаді, вважали половину гроута (1 гроут = 4 пенси). Її в 1941 році знайшли на історичній ділянці плантації з красивою назвою Купідон-Коув.

Новій знахідці 600 років, а Північна Америка — це регіон з історією, якій понад 9000 років. Тут свої багатющі традиції корінних народів. Багато відомо про колонізацію, яку Велика Британія вела в Канаді. Такі знахідки, немов відгомони минулого, нагадують про те, що історію переписати не можна.

Відомо, що точне місце, де знайшли цінний артефакт, тримають в секреті. Це необхідно для того, щоб не привертати увагу мисливців за скарбами. Найближчим часом у цій місцевості проведуть масштабні археологічні розкопки професійні археологи. Можливо, вони зможуть знайти ще не мало артефактів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.