У Каліфорнії чоловік натрапив на дивну прозору істоту

У Каліфорнії чоловік натрапив на дивну прозору істоту

Дивна прозора істота / фото: USA Today

Білл Клементс під час плавання на сапі натрапив на рідкісну істоту довжиною в 90 см. Весляр майже на 5 км відплив від берега і побачив у воді дивний організм. У нього було видно тільки хребет.

Про це повідомляє USA Today.

Білл каже, що спочатку подумав, що це чийсь обгризений хребет або якась незвичайна змія. З цікавості він вирішив зачепити істоту. Він не знав, чи небезпечно це для його життя і був трохи переляканий, але інтерес взяв гору над здоровим глуздом.

У чоловіка з собою був телефон, він зняв на камеру невідому особину і продовжив плавати. По прибуттю на берег вирішив з’ясувати, що це було.

Піднявши істоту з води, чоловік побачив прозору плоть. Це були окремі скріплені пластини. Довжина знахідки приблизно 60-90 см і виявилося, що це єдиний організм, а не колонія, яка з’єднана між собою.

Пізніше чоловік дізнався, що це була морська сальпа. Істота, хоч і схожа на медузу, але у неї набагато більше спільного з людиною. Цей безхребетний представник океанської фауни абсолютно безпечний для людини. Те, що його знайшли так близько від берега ще й на поверхні води – унікальний випадок. Сальпи люблять ховатися на дні океанів на великих глибинах.

Сальпи прокачують океанічну воду через своє тіло, немов реактивні двигуни. Це необхідно їм не тільки для пересування, але і для харчування. Вони належать до класу асцидій, тому в біології ближче до людини, ніж до медуз. Ростуть такі істоти дуже швидко, вони можуть досягати зрілого віку через 48 годин після народження.

Вони дуже корисні для навколишнього середовища, тому що видаляють СО2 з атмосфери, поїдаючи крихітні рослини, які опускаються на дно океану. Можна сказати, що це природний фільтр, який працює в режимі 24/7.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.