У ГУР розповіли, чому окупанти виклали відео зі стратою українського військового

У ГУР розповіли, чому окупанти виклали відео зі стратою українського військового

Герою Слава / фото: stopcor.org

Розстріл військовополоненого після того, як він промовив “Слава Україні” є ще одним проявом геноцидної війни Росії проти України. А той факт, що росіяни навмисно виклали відео у мережу може свідчити про бажання залякати українців.

Таку думку висловив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов у ефірі телемарафону.

Представник ГУР наголосив, що військовополонений був без зброї та перебував під захистом Женевських конвенцій. Втім, це не зупинило росіян від скоєння чергового злочину. Те, що військового вбили після того, як він промовив “Слава Україні” свідчить про ще один прояв геноцидної війни та політики геноциду агресора. 

Поширення відео з розстрілом в соцмережах відбулося 6 березня. На думку чиновника окупанти свідомо записали цей злочин на відео та навмисно його оприлюднили, оскільки не соромляться актів геноциду.

За словами Юсова, це зроблено, аби підняти рівень ненависті до українців усередині країни та залякати людей. Втім, це лише гуртує українців. Так само, як було за так званого “бліцкригу” чи ракетних ударів.

Нагадаємо, 6 березня у мережі оприлюднили відео жорстокого та зухвалого розстрілу беззбройного українського військовополоненого. Окупанти безжально розстріляли його після того, як він промовив “Слава Україні”. Головне слідче управління СБУ зареєструвало кримінальне провадження за ст. 438 ч. 2 ККУ – порушення законів та звичаїв війни.

“Навіть у війни є закони. Є норми міжнародного права, якими систематично нехтує злочинний російський режим. Та рано чи пізно за злочином буде кара. Усі причетні відповідатимуть перед законом”, – написав генеральний прокурор Андрій Костін.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.