У Грузії знайшли людський зуб віком 1,8 млн років

У Грузії знайшли людський зуб віком 1,8 млн років

Людський зуб віком 1,8 млн років / фото: Reuters

На території Грузії деякий час назад проводилися археологічні розкопки, під час яких вдалося виявити древній людський зуб. Його вік сягає позначки в 1,8 мільйона років. Зуб належав одному з ранніх видів людини. Вчені припускають, що в цьому регіоні могли перебувати найбільш ранні доісторичні людські поселення на території Європи.

Про це повідомляє Reuters.

Дослідники знайшли зуб в безпосередній близькості від села Квемо-Орозмані, яке розташовується на відстані 100 км від столиці Грузії Тбілісі. Звернути увагу варто на те, що трохи більше ніж 20 років тому в цій області вже знаходили черепи людей, вік яких становив 1,8 мільйона років.

Вчені говорять про те, що знахідка Дманісі є найбільш древнім відкриттям, зробленим за межами Африки. Внаслідок цього вдалося отримати нову інформацію щодо того, як відбувалася еволюція людини. Знахідка дозволила зробити абсолютно нові моделі міграції. Експерти підкреслили те, що зроблене відкриття виступає як доказ того, що в горах Південного Кавказу жили перші люди. Ця місцевість була першим притулком для них після того, як вони покинули межі Африки.

“Квемо-Орозмані та Дманісі вважаються сьогодні місцем, куди в стародавні часи вперше потрапили ранні Homo sapiens, що залишили межі Африки», — говорять експерти.

Гіоргі Бідзінашвілі, який є науковим керівником розкопок, розповів про те, що виявлений зуб належав «двоюрідному братові Мзії та Зезви. Саме такі імена вчені дали двом черепам, віком 1,8 мільйона років, які вдалося знайти в цій місцевості. Варто відзначити, що збереглися вони в досить непоганому стані.

У всьому світі найбільш старими скам’янілостями Homo sapiens вважаються ті, вік яких становить 2,8 мільйона років. На території сучасної Ефіопії була виявлена частина щелепи саме такого віку.

Вчені впевнені в тому, що Homo erectus (мисливці-збирачі) почали свою міграцію з Африки приблизно 2 мільйони років тому. Їх інструменти знаходили на території Китаю, але при цьому ще більш старі останки за межами Африки були виявлені саме в поселеннях Грузії.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.