У гробниці Тутанхамона знайшли останки двох маленьких дітей

У гробниці Тутанхамона знайшли останки двох маленьких дітей

У Єгипті знайшли останки дітей Тутанхамона / фото: Express

Майже 100 років тому британським археологам вдалося знайти втрачену гробницю відомого у всьому світі фараона Тутанхамона. Говард Картер обшукував Долину Царів, де, зазвичай, ховали великих правителів Стародавнім Єгиптом. Йому вдалося зробити кілька відкриттів, які повністю вгамували інтерес величезної кількості людей.

Про це повідомляє Express.

Після того, як виявили гробницю Тутанхамона, вчені встигли зробити ще кілька важливих відкриттів під час дослідження. Після відкриття того місця, де було тіло єгипетського фараона, Картер знайшов також останки двох дітей, які встигли муміфікуватися. У зв’язку з тим, що багато років тому не існувала технологія ідентифікації, останки довелося сховати.

Вони отримали назви 317a та 317b. Кожні останки мали свій набор не лише зовнішніх, а й внутрішніх трун, що мали форму мумії. Особливістю стало те, що їхній дизайн був практично ідентичним. Відмінність полягала у розмірі труни. Якийсь час тому фахівці провели нове дослідження та зробили аналіз ДНК. Отриманий результат дуже їх здивував.

Експертам вдалося з’ясувати, що останки належать двом дівчаткам, які, ймовірно, могли бути дочками Тутанхамона. Вони були мертвонародженими. Одна дівчинка померла приблизно в 4 місяці, а друга була практично доношена.

«У Стародавньому Єгипті спостерігався неймовірно високий рівень смертності серед дітей різного віку, тому не дивно те, що дівчатка народилися мертвими. Незвичайним стало те, що їх акуратно муміфікували, потім загорнули та поклали у гарні труни, які потім помістили у гробницю їхнього батька», – розповідає єгиптолог Саліма Ікрам з Американського університету в Каїрі.

На сьогоднішній день вчені не можуть сказати, чому саме дітей поховали разом із Тутанхамоном. Джойс Тілдеслі припускає, що вони стали «захисниками» свого батька у підземному світі. Жителі Стародавнього Єгипту були дуже зацікавлені в тому, щоб без проблем потрапити в потойбічний світ. У похованні Тутанхамона експерти виявили майже 5000 різних предметів. Всі вони використовувалися для його супроводу в потойбіччя і кожен предмет повинен був виконувати якусь певну функцію.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.