У Греції знайшли останки готського воїна та стародавній меч

У Греції знайшли останки готського воїна та стародавній меч

Останки готського воїна / фото: AMNA

У Салоніки, що у Греції якийсь час тому проводилися археологічні розкопки. Фахівці виявили останки готського воїна у ранньохристиянській базиліці. Чоловіка поховали разом із тією зброєю, якою він користувався за життя.

Про це повідомляє Greek Reporter.

Скелет чоловіка, який імовірно жив у 5 столітті, виявили у південній частині християнської церкви. Поряд із нею також було знайдено багато зброї. Серед тих знарядь, що збереглися в досить хорошому стані, був виявлений залізний меч, покритий іржею і сильно вигнутий.

Цікавим моментом у цій ситуації стало те, що поховання розташовується у християнській базиліці. Незважаючи на це меч, виявлений поруч із останками готського воїна, вказує на те, що під час поховання було використано давні язичницькі ритуали. Вчені наголосили на тому, що воїн, швидше за все, незадовго до смерті прийняв християнство, наслідував римські звичаї, які дотримувалися в ті часи багатьма людьми. Незважаючи на це, він до кінця свого життя пам’ятав про власне походження та готське коріння. Під час поховання воїна, що помер, використовувався той звичай, що був характерний для язичників.

Ранньохристиянська базиліка є античною і середньовічною побудовою. Найчастіше будинок має зовнішній вигляд храму. У ній було виявлено артефакти, які вказують на те, що раніше тут була зовсім інша будівля, збудована у 4 столітті. У ньому була підлога, викладена мозаїкою. На ній було зображено стебло виноградної лози, птахи, що розташувалися на гілках дерев. Серед птахів був навіть фенікс, про якого розповідається у багатьох міфах.

Салоніки багато століть тому виступали як дуже важливий торговий центр, який розташувався на Егнатієвій дорозі, яка з’єднувала між собою Візантію та Діррахій. Саме цією дорогою в основному ходили і їздили торговці. Певною мірою це було торговельне з’єднання Європи з Азією.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.