У Європі може збільшитися смертність від мавпячої віспи

У Європі може збільшитися смертність від мавпячої віспи

Віспа мавп / фото: freepik.com

Європейський офіс ВООЗ зробив офіційну заяву щодо того, що незабаром кількість смертей серед заражених віспою мавп пацієнтів може збільшитися. Відразу після цього надійшла інформація від організації щодо того, що за межами Африки померло двоє людей. Одночасно з цим було наголошено, що настільки важкі ускладнення зараз все ще трапляються рідко.

Про це повідомляє MedicalXpress.

«Через те, що в Європі продовжує поширюватися віспа мавп, ми припускаємо, що незабаром може збільшитися смертність. Саме тому наша основна мета – це максимально швидко переривати передачу захворювання на території Європи, а потім зупинити спалах», – каже Кетрін Смолвуж, яка обіймає посаду старшого спеціаліста з надзвичайних ситуацій Європейського бюро ВООЗ.

Водночас фахівець наголосила, що більша частина всіх випадків зараження не вимагає госпіталізувати пацієнтів, а також призначати якесь спеціальне лікування.

Міністерством охорони здоров’я Іспанії було зафіксовано вже другий летальний кінець внаслідок зараження віспою мавп. Це сталося буквально через день після того, як про перший випадок смерті повідомила Бразилія та безпосередньо сама Іспанія. Офіційно причина смерті не називалася і наголошувалося, що померлий чоловік мав інші серйозні проблеми зі здоров’ям.

ВООЗ говорить про те, що віспа мавп за межами Африки почала поширюватись у травні. За цей час було зафіксовано понад 18 тисяч випадків зараження. Тиждень тому ВООЗ оголосила захворювання як глобальну надзвичайну ситуацію. Варто зазначити, що найбільше постраждали від віспи мавп ті чоловіки, які мали інтимні стосунки із представниками своєї статі.

Відразу після зараження піднімалася температура тіла, збільшувалися лімфатичні вузли. Також з’являвся висип, який своїм зовнішнім виглядом нагадує вітряну віспу. Хвороба проходила без втручань лікарів за 2-3 тижні. У поодиноких випадках на одужання був потрібен місяць.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.