У Єгипті знайшли сфінкса з головою римського імператора

У Єгипті знайшли сфінкса з головою римського імператора

Статуя сфінкса / фото: HeritageDaily

Археологи з Університету Айн Шамс виявили римську статую сфінкса в храмовому комплексі Дендера, що знаходиться в єгипетській провінції Кени. Його побудували з пісковика. Споруда довжиною 79 метрів оточена стіною з цегли. Там і виявили незвичайного сфінкса з головою римського імператора.

Про це повідомляє HeritageDaily.

Храмовий комплекс мав два рівні: на нижньому раніше був побудований басейн для зберігання води. У ньому знайшли статую із зображенням імператора. Розкопками керував Махмуд Ель Даматі, колишній міністр старожитностей в Єгипті. Поруч з цим комплексом знаходиться красивий храм, який звели для бога сонця Гора.

Сфінкс римської епохи, якого відкопали археологи, досить незвичайний. Спочатку єгиптяни зображували цих міфічних істот з тілом лева, головою сокола або барана. Потім, замість голови тварини з’явилися людські обличчя. Такі статуї називалися “шесеп анх”, що перекладається, як живий образ. Тіло звіра символізувало силу правителя. Найпопулярніший з них і найбільший досі приваблює мільйони туристів щорічно в Єгипті, проте статуй подібних дуже багато.

Голову Сфінкса прикрашає немес або клафт (символ влади фараонів в Стародавньому Єгипті) із зображенням кобри на чолі статуї. Новий сфінкс з римської епохи зображує не зовсім єгипетського фараона. Вчені вважають, що цього разу вони знайшли зображення римського імператора Клавдія. Він правив Єгиптом з 10 року до нашої ери до 54 року нашої ери. Бувши одночасно фараоном і римським імператором, чоловік прийняв титул “Тиберія Клавдія, імператора і володаря, улюбленця Ісіди і Птаха”.

Археологи стверджують, що статуя неймовірно красива. У ній збереглися всі деталі, в портреті легко розглянути царські риси. А на куточках рота, де розташовані ямочки, можна навіть побачити тінь посмішки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.