У Єгипті знайшли прикраси 3000-річної давності

У Єгипті знайшли прикраси 3000-річної давності

Прикраса віком 3000 років / фото: НВ

Розкопки в Єгипті завжди захоплюють світ своїми відкриттями та знахідками. Коштовності, предмети побуту та гігієни, мумії, парфуми та багато іншого представлено в різних музеях. Під час спільної археологічної місії нещодавно в Єгипті знайшли прикраси, яким 3000 років.

Про це повідомляє Міністерство туризму та старожитностей Єгипту.

Розкопки проводили єгипетські археологи спільно з британськими в Тель-ель-Амарні. Сама місія почалася ще у 2005 році й досі триває. Так, наприклад, нещодавно там знайшли та відкопали останки стародавньої єгиптянки. Її поховали разом з величезною кількістю дорогоцінних прикрас.

Саме тіло покійної було акуратно загорнуте в тканину і циновку. Експертиза показала, що циновку зробили з рослин. На шиї жінки було помічено розкішне намисто у формі пелюсток, а на пальцях були золоті персні. Кожна каблучка інкрустована стеатитами.

На одному з перснів археологи угледіли зображення Баса. У той час його вважали захисником домашнього господарства і сильно шанували, як і інших богів. Бас і його жіночий аналог Бесет згідно з віруваннями древніх єгиптян, захищали жінку при пологах від злих духів. Гробниця невелика за розмірами. У ній була шахта і камера, де знайшли кілька останків, що належать іншим людям.

Вчені кажуть, що в цьому некрополі ховали жителів стародавнього міста Амарна, яке процвітало в далекому 1346 р. до н. е. Це місце було столицею Єгипту при фараоні Ехнатоні (10 правитель Вісімнадцятої династії).

Дивно, але коштовності пролежали в землі понад 3000 років і прекрасно збереглися. Тепер їх каталогізують, проведуть роботу з відновлення, почистять до блиску і розмістять в музеї на загальний огляд. Відомо, що розкопки й далі триватимуть. Археологи впевнені, в цьому некрополі їх чекає ще багато знахідок.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.