У Єгипті археологи знайшли покриту золотом мумію

У Єгипті археологи знайшли покриту золотом мумію

Мумія Гекашепеса / фото: Daily Pakistan

Мумію, покриту шарами золота, знайшли археологи. Вчені кажуть, що це Гекашепес, і він жив 4300 років тому. Разом з нею були й інші саркофаги.

Про це повідомляє DW.

Мумію виявили в Саккарі, і зараз її транспортують в Каїр, де в лабораторії знахідку ретельно досліджуватимуть. Останки людини лежали в шахті на глибині 15 м і прекрасно збереглися до наших днів. Разом з саркофагами археологи виявили багато старовинних статуй та інших рідкісних артефактів. Музей в Каїрі поповниться багатомільйонним статком в черговий раз.

Мумія, покрита золотом, лежала у вапняковому саркофазі. Це підтвердив Захі Хавасс — колишній міністр у справах старожитностей в Єгипті. Також чоловік каже, що це може бути одна з найдавніших мумій, яку коли-небудь знаходили вчені.

Не менш цікаві для істориків і інші 4 саркофаги. Ці знахідки датують 25-22 століттями до нашої ери. Найбільша зі знайдених гробниць належить священникові-інспектору з незвичайним ім’ям Хнумджедеф.

Ще одна гробниця стала місцем поховання високопоставленого палацового чиновника. Передбачається, що за життя він був хранителем палацових таємниць, тому і був похований з почестями.

Третя з виявлених могил належала священникові, а остання — судді Фетек. Сьогодні знайти таке повне поховання дуже складно. У некрополях ведуть розкопки, але таких серйозних відкриттів вже давно не було.

Вчені сподіваються, що нові відкриття привернуть багатьох туристів, адже це одне з основних джерел доходу в Єгипті.

А якщо у вас немає можливості або бажання їхати в Єгипет, щоб подивитися на мумії, зробити це можна в прекрасному паризькому Луврі. Там, між іншим, вони теж зберігаються.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.