У Єгипті археологи виявили дивну могилу

У Єгипті археологи виявили дивну могилу

Поховання / фото: The Jerusalem Post

Дивну і незрозумілу знахідку зробили археологи в Єгипті. Поблизу Каїра вони виявили поховання, в якому покоїлося тіло дитини і останки 142 собак. Велика частина тварин виявилася цуценятами. Чому в цьому похованні була людина — незрозуміло.

Про це повідомляє The Jerusalem Post.

Серед величезної кількості останків тварин, вчені ідентифікували скелети 142 собак. Виявилося, що майже 90% були цуценятами на момент смерті. Також в цьому похованні знайшли скелет 8-літньового хлопчика.

Поховання датується 1 століттям до нашої ери. Історики розповіли, що тоді була величезна повінь, загинуло багато людей, ВРХ і домашніх тварин. З якої причини в ямі з собаками виявився скелет дитини — цьому пояснення експерти не знайшли.

Відомо, що в першому столітті до нашої ери й першому столітті нашої ери Єгипет був під тотальним контролем римлян.

Археологи провели дослідження і встановили, що всі тварини померли одноразово. Смерть настала моментально, без мук, ознак насильницької смерті не було виявлено.

На тілах тварин виявлена блакитна глина. Тоді її знаходили тільки у водосховищах. Тому дослідники дійшли висновку, що собаки потонули.

Що дивно з дослідницької точки зору, так це той факт, що тоді єгиптяни поклонялися різним тваринам, але собака не була священною. Для єгиптян це були домашні вихованці, охоронці, пастухи худоби. В принципі, виконували ті ж функції, що і зараз. Пов’язано це було з собакоголовими богами Анубісом і Упуатом. Вони супроводжували душі померлих і були пов’язані з потойбічним світом. Тому зводити собак в ранг священних тварин просто побоювалися.

Швидше за все хлопчик доглядав за цими собаками, і тому при повені помер разом з ними, так і не встигнувши врятуватися. Відомий схожий подібний випадок в Ієраконполісі. Тоді знайшли останки дитини з останками 12 собак.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.